Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 dvereHodně vzruchu způsobil čtvrteční výjezd hasičů, lékařů ze záchranky a strážníků k domu na náměstí Spojenců. Obavy z tragédie se však naštěstí nepotvrdily, přesto ostrý zásah skončil poměrně kuriózně.

„Na tísňovou linku integrovaného záchranného systému byla ve čtvrtek druhého ledna o půl třetí odpoledne sdělena obava lidí z domu na náměstí Spojenců, že jejich sousedka delší dobu nevychází z bytu a marně se na ní snaží dozvonit či dobouchat. Na místo okamžitě vyjeli hasiči, kterým se ve spolupráci se strážníky rovněž nepodařilo ženu středního věku kontaktovat. Ovšem ve chvíli, kdy se záchranáři rozhodli dostat do bytu násilím, žena konečně otevřela dveře. Bylo zjištěno, že pouze tvrdě spala,“ sdělila Večerníku Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Stejné informace Večerník získal rovněž od Jany Adámkové z Městské policie v Prostějově. „Jakékoliv zranění nebo závažná nemoc nebyla u ženy zjištěna,“ uvedla tisková mluvčí.

 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments