Dobré ráno, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 tragedie_bouracka_ohrozimSilnice mezi obcemi Vícov a Ohrozim na Prostějovsku si včera časně ráno vyžádala další tragickou daň. O to tragičtější, že při otřesné a nepochopitelné dopravní nehodě vyhasly životy dvou mladých mužů! Třetí z osádky vozidla Alfa Romeo, které to napálilo rovnou do stromu, byl s těžkými zraněními převezen v kritickém stavu do olomoucké nemocnice. Podle exkluzivních informací Večerníku se ale jednadvacetiletý Ondřej Pospíšil probral v neděli dopoledne z umělého spánku. Nehodu naopak nepřežili dva mladíci ze Ptení, devatenáctiletý David Hunka a šestadvacetiletý Martin Petržílka...

Co přesně se v neděli 12. ledna 2014 necelé tři hodiny po půlnoci stalo? V první chvíli těžko pochopitelná havárie, při níž dva ze tří mladíků neměli absolutně žádnou šanci přežít! Alfa Romeo řízená devatenáctiletým Davidem Hunkou se po nárazu do stromu takřka přepůlila. Řidič i jeho šestadvacetiletý spolujezdec na předním sedadle Martin Petržílka byli na místě mrtví. Jednadvacetiletý Ondřej Pospíšil, který měl sedět vzadu, tragickou bouračku se štěstím přežil. Jak došlo k nehodě a sehrál při ní nějakou roli alkohol či vysoká rychlost? Těžko říct, policejní vyšetřování je na samém začátku.
„V neděli dvanáctého ledna kolem tři čtvrtě na tři ráno došlo mezi Vícovem a Ohrozimí na Prostějovsku k tragické havárii osobního vozidla značky Alfa Romeo. Ze zatím přesně nezjištěných příčin vozidlo, v němž cestovala tříčlenná osádka, vyjelo mimo komunikaci a narazilo do stromu. Při havárii utrpěl řidič
a jeho spolujezdec na předním sedadle zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehli. Třetí z osádky utrpěl těžké zranění a byl převezen do Fakultní nemocnice
v Olomouci. Přesná příčina nehody a její okolnosti jsou předmětem dalšího policejního šetření,“ zněla tragická zpráva, kterou do médií včera časně ráno zaslala tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje Irena Urbánková.
Jak v neděli odpoledne dodala, na místě zemřel devatenáctiletý řidič a jeho o sedm let starší spolujezdec sedící na předním sedadle. Jednadvacetiletý mladík seděl vzadu, a přestože utrpěl velmi vážná zranění, má podle aktuálních informací Večerníku velkou šanci tragický masakr přežít. „Zraněný jednadvacetiletý muž leží na ARO v naší nemocnici. Je v umělém spánku, napojen na umělou plicní ventilaci. Při nehodě utrpěl vážná zranění hrudníku a břicha, momentálně však není v přímém ohrožení života,“ prozradil Večerníku včera kolem patnácté hodiny Egon Havrlant, mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci. Ani ne za hodinu jsme se od něj dozvěděli ještě příznivější zprávu. „Mladík se právě probral z umělého spánku,“ informoval Havrlant.
Na místě tragické havárie v neděli časně ráno zasahovali i prostějovští hasiči. „Nehoda nám byla nahlášena v čase 02.46 hodin a vyjeli k ní profesionální hasiči z Prostějova. Na místě neštěstí spatřili zdemolované osobní vozidlo
a v něm tři zaklíněné muže. Hasiči je všechny pomocí speciální techniky z auta vyprostili, dvěma z nich už ale nebylo pomoci, byli po smrti. Třetího, těžce zraněného mladíka, hasiči předali do péče lékařům,“ popsala nám nehodu jen pro silné žaludky Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Včerejší tragédie na silnici mezi Vícovem a Ohrozimí dala vzpomenout na podobné neštěstí, které se takřka na stejném místě stala před rokem, přesně 8. ledna 2013. Po nárazu do stromu zde v autě zahynul devětatřicetiletý prostějovský lékárník. Ten s sebou vezl ještě své čtyřleté dítě, to naštěstí tragédii přežilo.

02 Tragická_havárie02 Tragická_havárie2

Další fotografie zde:

02 nehoda_ohrozim_1_02 nehoda_ohrozim_2_02 nehoda_ohrozim_3_02 nehoda_ohrozim_4_
02 nehoda_ohrozim_5_02 nehoda_ohrozim_6_02 nehoda_ohrozim_7_02 nehoda_ohrozim_8_

 
 

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments