Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 03 alojOkamžitě po zveřejnění informací o obrovském požáru haly Elmo-plastu se mezi lidmi po celém Prostějovsku vyrojila celá řada spekulací. Není se čemu divit, vždyť se jednalo o oheň s největší škodou v celém Olomouckém kraji za hodně dlouhou dobu. Hlavní otázka spočívala v tom, kdo a jak halu zapálil?! Za odpověďmi se Večerník vypravil přímo do Alojzova...O tom, že halu v areálu Elmo-plastu někdo zapálil, nebylo od počátku pochyb. Nedávno zkolaudovaný objekt měl být v době vzniku požáru prázdný, stroje vypnuté, tudíž technickou závadu šlo proto vyloučit.

Ale jak to onen žhář udělal? Vždyť plastové trubky, které se tu vyrábí, jsou za normálních okolností nehořlavé, to samé se dá říci o moderních strojích, o skeletu haly ani nemluvě. Z toho vyplývá, že bylo třeba hodně silného žáru, aby celá hala chytla a kompletně vyhořela.„Byl tam přestřižený plot. Co jsem slyšel, tak tam někdo vlezl a ze strojů vypustil hydraulický olej. Prý ho bylo několik desítek litrů. Olej ovšem třeba zapalovačem nezapálíte, ten kdo to udělal, k tomu musel použít speciální nástroj. Od těch litrů vylitého oleje pak chytila celá hala,“ popsal v Alojzově všeobecně přijímanou a logicky znějící teorii jeden z místních.Tuto teorii však zatím nikdo oficiálně nepotvrdil. A to i přesto, že vyšetřování požáru přímo na místě ze strany Policie ČR i hasičů skončilo. „Nebudeme spekulovat o verzích a příčinách. Necháme to na vyšetření orgánů Policie a HZS,“ reagoval Miloslav Řehulka z Elmo-plastu. „Výsledky expertíz z Technického ústavu požární ochrany dosud nemáme,“ reagovala Vladimíra Hasciková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.S dotazy ohledně možných příčin požáru v Alojzově jsme se v pátek dopoledne obrátili na Policii ČR. Odpovědi jsme se však nedočkali... Ještě složitější, než jak požár vznikl, je odpověď na otázku, kdo Elmo-plast zapálil. V této souvislosti není bez zajímavosti, že hala s moderními stroji byla začátkem prosince zkolaudována a po Novém roce se v ní měl rozjet plný provoz. „Za požárem mohly stát obavy ze strany konkurence, ale třeba i závist nebo něco jiného. To lze teď jen těžko říct. Jsem zvědavý, jestli policisté pachatele najdou,“ mínil další z místních. Samotný starosta obce Miroslav Grulich odmítl pro Večerník na toto téma jakýkoliv komentář. „Už se k tomu nebudu vyjadřovat,“ utnul naši žádost o rozhovor. Další informace k povánočnímu požáru v Alojzově se dočtete na straně 8 dnešního vydání!

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments