Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 03 alojOkamžitě po zveřejnění informací o obrovském požáru haly Elmo-plastu se mezi lidmi po celém Prostějovsku vyrojila celá řada spekulací. Není se čemu divit, vždyť se jednalo o oheň s největší škodou v celém Olomouckém kraji za hodně dlouhou dobu. Hlavní otázka spočívala v tom, kdo a jak halu zapálil?! Za odpověďmi se Večerník vypravil přímo do Alojzova...O tom, že halu v areálu Elmo-plastu někdo zapálil, nebylo od počátku pochyb. Nedávno zkolaudovaný objekt měl být v době vzniku požáru prázdný, stroje vypnuté, tudíž technickou závadu šlo proto vyloučit.

Ale jak to onen žhář udělal? Vždyť plastové trubky, které se tu vyrábí, jsou za normálních okolností nehořlavé, to samé se dá říci o moderních strojích, o skeletu haly ani nemluvě. Z toho vyplývá, že bylo třeba hodně silného žáru, aby celá hala chytla a kompletně vyhořela.„Byl tam přestřižený plot. Co jsem slyšel, tak tam někdo vlezl a ze strojů vypustil hydraulický olej. Prý ho bylo několik desítek litrů. Olej ovšem třeba zapalovačem nezapálíte, ten kdo to udělal, k tomu musel použít speciální nástroj. Od těch litrů vylitého oleje pak chytila celá hala,“ popsal v Alojzově všeobecně přijímanou a logicky znějící teorii jeden z místních.Tuto teorii však zatím nikdo oficiálně nepotvrdil. A to i přesto, že vyšetřování požáru přímo na místě ze strany Policie ČR i hasičů skončilo. „Nebudeme spekulovat o verzích a příčinách. Necháme to na vyšetření orgánů Policie a HZS,“ reagoval Miloslav Řehulka z Elmo-plastu. „Výsledky expertíz z Technického ústavu požární ochrany dosud nemáme,“ reagovala Vladimíra Hasciková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.S dotazy ohledně možných příčin požáru v Alojzově jsme se v pátek dopoledne obrátili na Policii ČR. Odpovědi jsme se však nedočkali... Ještě složitější, než jak požár vznikl, je odpověď na otázku, kdo Elmo-plast zapálil. V této souvislosti není bez zajímavosti, že hala s moderními stroji byla začátkem prosince zkolaudována a po Novém roce se v ní měl rozjet plný provoz. „Za požárem mohly stát obavy ze strany konkurence, ale třeba i závist nebo něco jiného. To lze teď jen těžko říct. Jsem zvědavý, jestli policisté pachatele najdou,“ mínil další z místních. Samotný starosta obce Miroslav Grulich odmítl pro Večerník na toto téma jakýkoliv komentář. „Už se k tomu nebudu vyjadřovat,“ utnul naši žádost o rozhovor. Další informace k povánočnímu požáru v Alojzově se dočtete na straně 8 dnešního vydání!

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments