Dobré ráno, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 exekuce-300x225Vyrazit výživné z některých mužů bývá často nadlidský úkol. V případě Jana Doseděla se to přece jen povedlo. Matka jeho dítěte si dlužné peníze u prostějovského soudu  vyzvedla na začátku uplynulého týdne.Krasický byt Jana Doseděla byl první nemovitostí, která měla jít do premiérové elektronické soudní dražby v České republiky. Dlužník se však ztráty střechy nad hlavou zalekl a než byla dražba zahájena, tak jednadvacet tisíc korun raději zaplatil. Žena, které peníze patří, však dlouho nikde nebyla k zastižení. Ozvala se až po zveřejnění výzvy v minulém vydání Večerníku!

„Ano, už si dlužné peníze vyzvedla. Děkuji za spolupráci,“ napsal do redakce dlouholetý předseda prostějovského soudu Vladimír Váňa. Peníze by měla využít výhradně pro potřeby dítěte. Výživné totiž ze zákona slouží k tomu, aby byl dítěti zachován standard, na které bylo zvyklé před rozchodem svých rodičů. Historicky první soudní elektronické dražby v ČR na serveru www.prodej-drazbou.cz se tak nyní můžete zúčastnit 21. ledna od 10.00 hodin. Dražit se bude polovina domu a zahrady patřící Marii Krůzové z Doloplaz.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments