Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 06 KovaříkPondělí třináctého. Právě v tento lednový den začne poslední díl soudního maratónu s Robertem Kovaříkem. Krajský soud v Brně má během pondělí, čtvrtku a pátku nadcházejícího týdne definitivně uzavřít kauzu dvou loupežných přepadení táhnoucí se už neuvěřitelných jedenáct let! Bývalý prostějovský hokejista byl v roce 2003 odsouzen na deset let kriminálu za přepadení dodávky s riflemi a realitního makléře, který v autě převážel dva a půl milionu korun. Tvrdí však, že je nevinný a loupeže spáchali jiní Prostějované…

O tom, že už tento týden se rozhodne o Kovaříkově nevině, nebo si původní trest skutečně odsedí, nepochybuje předseda senátu Krajského soudu Aleš Novotný. „Během pondělí vyslechnu ještě čtveřici předvolaných svědků. Čtvrtek a pátek budou potom vyčleněny na závěrečné řeči obhájce, státního zástupce a konečný rozsudek,“ potvrdil Večerníku Aleš Novotný. Již pondělní přelíčení může vnést do celého procesu pořádný průvan. Soudce Aleš Novotný totiž podle exkluzivních informací Večerníku předvolal k výslechu i olomouckého kriminalistu Radka Erbena, který podle výpovědi dříve utajovaného svědka celé vyšetřování obou loupeží zmanipuloval a donutil jiného svědka ke křivé výpovědi proti Kovaříkovi. „Seděl jsem tenkrát ve vyšetřovací místnosti a okolo mě stáli vyšetřovatelé Erben a Blahák. Na položené otázky mi sami diktovali odpovědi, přitom já jsem tenkrát, a ani teď, o přepadení dodávky s riflemi a realitního makléře nevěděl vůbec nic a dodnes nevím. Na otázky jsem tenkrát do protokolu odpověděl přesně to, co mi řekli ti policajti. A pak mě lejstro donutili podepsat s tím, že za krádeže aut dostanu minimální trest, nebo že mi dají pokoj a budu mít úplný klid,“ řekl před senátem Krajského soudu v Brně při posledním přelíčení na konci listopadu Ramsey Rezhaj, Albánec žijící už patnáct let v Prostějově. Bylo tedy ze strany policie vyšetřování skutečně zmanipulováno a účelově vedeno proti Robertu Kovaříkovi? To nechejme na posouzení soudu. Každopádně je záhodno, aby celý proces skončil a soudce vyřkl závěrečný ortel. „Soud, při kterém můj otec usiluje o zproštění viny, trvá až příliš dlouho. Jsem stoprocentně přesvědčena, že buď ve čtvrtek, nebo až v pátek budeme konečně znát rozsudek,“ svěřila se nám Kovaříkova dcera Barbora Peštuková. Jsou dvě možnosti, buď bude Robert Kovařík uznán vinným a odsedí si desetiletý trest, od kterého se mu odečte doba strávená ve vazbě, nebo bude zproštěn obžaloby a propuštěn na svobodu. „Jsem rád, že se tady potvrdila některá má podezření. Podle mě bylo celé vyšetřování ze strany policie zmanipulované a to od samého počátku! Nejdřív donutili utajovaného svědka křivě vypovídat proti mně, pak nevzali otisky prstů hlavním podezřelým a navrch vše řídili dost tendenčně. Je to naprosto nepřípustné, aby se takto postupovalo,“ prohlásil Robert Kovařík u soudu na konci listopadu loňského roku.

Dílčí reportáže z průběhu soudního přelíčení můžete tento týden aktuálně sledovat na www.vecernikpv.cz!

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments