Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 06 KovaříkPondělí třináctého. Právě v tento lednový den začne poslední díl soudního maratónu s Robertem Kovaříkem. Krajský soud v Brně má během pondělí, čtvrtku a pátku nadcházejícího týdne definitivně uzavřít kauzu dvou loupežných přepadení táhnoucí se už neuvěřitelných jedenáct let! Bývalý prostějovský hokejista byl v roce 2003 odsouzen na deset let kriminálu za přepadení dodávky s riflemi a realitního makléře, který v autě převážel dva a půl milionu korun. Tvrdí však, že je nevinný a loupeže spáchali jiní Prostějované…

O tom, že už tento týden se rozhodne o Kovaříkově nevině, nebo si původní trest skutečně odsedí, nepochybuje předseda senátu Krajského soudu Aleš Novotný. „Během pondělí vyslechnu ještě čtveřici předvolaných svědků. Čtvrtek a pátek budou potom vyčleněny na závěrečné řeči obhájce, státního zástupce a konečný rozsudek,“ potvrdil Večerníku Aleš Novotný. Již pondělní přelíčení může vnést do celého procesu pořádný průvan. Soudce Aleš Novotný totiž podle exkluzivních informací Večerníku předvolal k výslechu i olomouckého kriminalistu Radka Erbena, který podle výpovědi dříve utajovaného svědka celé vyšetřování obou loupeží zmanipuloval a donutil jiného svědka ke křivé výpovědi proti Kovaříkovi. „Seděl jsem tenkrát ve vyšetřovací místnosti a okolo mě stáli vyšetřovatelé Erben a Blahák. Na položené otázky mi sami diktovali odpovědi, přitom já jsem tenkrát, a ani teď, o přepadení dodávky s riflemi a realitního makléře nevěděl vůbec nic a dodnes nevím. Na otázky jsem tenkrát do protokolu odpověděl přesně to, co mi řekli ti policajti. A pak mě lejstro donutili podepsat s tím, že za krádeže aut dostanu minimální trest, nebo že mi dají pokoj a budu mít úplný klid,“ řekl před senátem Krajského soudu v Brně při posledním přelíčení na konci listopadu Ramsey Rezhaj, Albánec žijící už patnáct let v Prostějově. Bylo tedy ze strany policie vyšetřování skutečně zmanipulováno a účelově vedeno proti Robertu Kovaříkovi? To nechejme na posouzení soudu. Každopádně je záhodno, aby celý proces skončil a soudce vyřkl závěrečný ortel. „Soud, při kterém můj otec usiluje o zproštění viny, trvá až příliš dlouho. Jsem stoprocentně přesvědčena, že buď ve čtvrtek, nebo až v pátek budeme konečně znát rozsudek,“ svěřila se nám Kovaříkova dcera Barbora Peštuková. Jsou dvě možnosti, buď bude Robert Kovařík uznán vinným a odsedí si desetiletý trest, od kterého se mu odečte doba strávená ve vazbě, nebo bude zproštěn obžaloby a propuštěn na svobodu. „Jsem rád, že se tady potvrdila některá má podezření. Podle mě bylo celé vyšetřování ze strany policie zmanipulované a to od samého počátku! Nejdřív donutili utajovaného svědka křivě vypovídat proti mně, pak nevzali otisky prstů hlavním podezřelým a navrch vše řídili dost tendenčně. Je to naprosto nepřípustné, aby se takto postupovalo,“ prohlásil Robert Kovařík u soudu na konci listopadu loňského roku.

Dílčí reportáže z průběhu soudního přelíčení můžete tento týden aktuálně sledovat na www.vecernikpv.cz!

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments