Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

1 ruinyPouze necelý měsíc po své kolaudaci v Alojzově kompletně vyhořela výrobní hala jedné z nejúspěšnějších společností v regionu. Podobné technologie, jako byly v Elmo-plastu, má dle vedení podniku jediná firma v Evropě. Továrna zabývající se výrobou plastových potrubí do vodovodů a kanalizací však nevyhořela celá. A tak provoz v nepoškozených objektech byl v uplynulém týdnu obnoven. Vyhořelé torzo se brzy začne bourat, na jeho místě by ještě letos měla vyrůst nová hala. Nikdo ze stávajících zaměstnanců se tudíž o své pracovní místo nemusí bát.

Elmo-plast koncem roku zasáhl požár s rekordní škodou v celém Olomouckém kraji. Navzdory tomu byl již v uplynulém týdnu ve fabrice opět obnoven provoz. „Výroba plastového potrubí není ohrožena a bude probíhat dle plánu. Zaměstnanost zůstává na úrovni před požárem,“ zvěstoval dobré zprávy majitel Elmo-plastu Ivo Martínek, který poskytl Večerníku exkluzivní vyjádření. Požár naštěstí nezasáhl celý podnik, vyhořela „pouze“ jedna hala. „Tento objekt byl zkolaudován pátého prosince, do té doby v ní asi rok probíhal zkušební provoz. Nyní měla přejít do plného provozu. Uvnitř byly nejmodernější technologie, které kromě nás má jediný podnik v Evropě,“ nastínil Miloslav Řehulka, šéf ekonomického oddělení Elmo-plastu, který obrovský požár odhalil jako první.

„Po celozávodním volnu jsem přišel do práce před šestou ráno. Asi za půl hodiny jsem vyšel z kanceláře ven, abych si zakouřil. Tehdy jsem zjistil, že nová výrobní hala hoří. Kdy byla přesně zapálena, jsem nebyl schopen určit, nikoho cizího jsem v areálu neviděl. Moje hlavní starost byla zavolat hasiče a majitele,“ popsal Večerníku první momenty Miloslav Řehulka.

Vyšetřování příčin požáru, které na místě prováděli experti z řad policistů a hasičů, již bylo ukončeno. „Další postup bude odstranění stavby a sanace okolí. Následovat bude již zmíněná výstavba nové haly a instalování stejných strojů, které byly v té původní. Předpokládáme, že do konce letošního roku bude v nové hale obnovena výroba. Investice na demolici staré a výstavbu nové haly bude o něco vyšší, než je odhadovaná škoda,“ vyjádřil se Ivo Martínek, který zároveň poděkoval všem hasičům i dalším složkám IZS za profesionální přístup při likvidaci požáru.

Vedení Elmo-plastu počítá s tím, že obnova haly by měla být financována z peněz z pojistného. Škoda se přitom odhaduje na osmdesát milionů korun. „Přístup pojišťovny je celkem vstřícný, nicméně vše jde přece jen pomaleji, než bychom potřebovali. Chápeme však, že při vyplacení tak vysoké částky chce mít pojišťovna k dispozici maximum informací,“ dodal Miloslav Řehulka.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments