Dobré ráno, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
melkaNad vchodem do Národního domu po celý uplynulý týden smutně vlál velký černý prapor. Světu zvěstoval smrt jevištního mistra Radomila Melky, který zemřel v sobotu 11. ledna. Divadlu obětoval dlouhých čtyřicet let a zanechal tu „nejen kus poctivé a svědomité práce, ale i kus svého srdce.”
Radomil Melka k prostějovskému divadlu čtyřicet let patřil stejně neodmyslitelně jako Hubáčkův televizní vysílač patří k vrcholu Ještědu. Od počátku zde navazoval na práci svých rodičů.
„Znal v divadle každý kout, věděl o každé drobnosti. Rozvážně a klidně, s vysokou odbornou znalostí, uměl řešit nečekané a specifické problémy v zákulisí divadla. Jeho svědomitý, spolehlivý a poctivý přístup byl po dlouhá léta jednou ze zásadních jistot v městském divadle. Ztrácíme v něm dobrého a statečného člověka, kolegu, se kterým se už nebudeme moci poradit. Všem, kteří měli tu čest s ním spolupracovat, bude citelně scházet,” píše se ve smutečním oznámení divadla, které visí u vstupu do Národního domu, tedy u dveří, jimiž Radomil Melka prošel častěji než kdokoliv jiný. Radomil Melka už „vzal za úzkost jako za kliku” a vešel do jiného světa. Pozůstalí se s ním rozloučili v pátek 17. ledna ve smuteční síni na městském hřbitově v Prostějově. 

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-