Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
melkaNad vchodem do Národního domu po celý uplynulý týden smutně vlál velký černý prapor. Světu zvěstoval smrt jevištního mistra Radomila Melky, který zemřel v sobotu 11. ledna. Divadlu obětoval dlouhých čtyřicet let a zanechal tu „nejen kus poctivé a svědomité práce, ale i kus svého srdce.”
Radomil Melka k prostějovskému divadlu čtyřicet let patřil stejně neodmyslitelně jako Hubáčkův televizní vysílač patří k vrcholu Ještědu. Od počátku zde navazoval na práci svých rodičů.
„Znal v divadle každý kout, věděl o každé drobnosti. Rozvážně a klidně, s vysokou odbornou znalostí, uměl řešit nečekané a specifické problémy v zákulisí divadla. Jeho svědomitý, spolehlivý a poctivý přístup byl po dlouhá léta jednou ze zásadních jistot v městském divadle. Ztrácíme v něm dobrého a statečného člověka, kolegu, se kterým se už nebudeme moci poradit. Všem, kteří měli tu čest s ním spolupracovat, bude citelně scházet,” píše se ve smutečním oznámení divadla, které visí u vstupu do Národního domu, tedy u dveří, jimiž Radomil Melka prošel častěji než kdokoliv jiný. Radomil Melka už „vzal za úzkost jako za kliku” a vešel do jiného světa. Pozůstalí se s ním rozloučili v pátek 17. ledna ve smuteční síni na městském hřbitově v Prostějově. 

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments