Dobré ráno, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

RadniceLíbí se vám webové stránky města Prostějova? Pak vás tedy zřejmě moc není, protože s nimi není spokojeno ani vedení magistrátu. Primátor Miroslav Pišťák dokonce bouchnul do stolu a nařídil internetové stránky změnit a hlavně více zpřehlednit.„Na můj vkus se až příliš dlouho diskutuje o tom, jakou úroveň mají webové stránky města Prostějova. Hned na začátku roku jsem podepisoval rozhodnutí, kterým jsem jmenoval tříčlennou pracovní skupinu, která bude intenzivně pracovat na potřebné výrazné změně internetových stránek.

Ve skupině je právnička města, jeden pracovník z odboru informačních technologií a spolupracujeme s pracovníkem olomoucké univerzity,“ prozradil Večerníku Miroslav Pišťák, primátor města. Jak vzápětí vysvětlil, toto rozhodnutí učinil na základě četných stížností občanů. „Řada lidí říká, že se na našem webu jen těžko orientují, a podle nich jakákoliv manipulace těchto internetových stránek není jaksi vlídná k jeho uživatelům. Já sám jsem osoba moderními informačními technologiemi nepříliš políbená, ale uvědomuji si, že tento problém s internetem problémem skutečně je,“ uvedl Miroslav Pišťák, který doufá, že se odborníkům podaří během tohoto roku webové stránky města více zpřehlednit. Spokojena s úrovní webu není ani náměstkyně primátora Ivana Hemerková. „Já osobně, když hledám nějaké potřebné informace, bloudím na našich stránkách několik minut, než se vůbec doberu k tomu, kde určité téma mám vůbec hledat. Kolikrát zde nemůžu najít vůbec nic,“ posteskla si náměstkyně. Nové podoby webových stránek města bychom se všichni mohli dočkat už v průběhu roku. Budou přehlednější?

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments