Dobré ráno, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ods 2FOTOGALERIE: Na místo činu, tedy do Olomouce, kde byla v roce 1991 největší česká pravicová strana založena, se o víkendu sjeli delegáti ODS, aby na 24. kongresu rokovali o její budoucnosti.  Během víkendu zvolili nové vedení, které má straně pomoci nabrat druhý dech.ODS utrpěla v loňském roce v parlamentních volbách drtivou porážku a mnozí delegáti se obávali, že by olomoucký kongres mohl být poslední. Jako jediné řešení krize viděli kompletní obměnu vedení strany.


Už v sobotu se podařilo zvolit nového předsedu, prvního místopředsedu a čtyři předsedy strany. Předsedou se stal Petr Fiala, jeho prvním místopředsedou Jan Zahradil, který porazil protikandidáta exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Při volbě čtyř místopředsedů byli hned v prvním kole zvoleni starosta Líbeznice Martin Kupka a bývalý ostravský primátor Evžen Tošenovský. Ve druhém kole získal místopředsednický post senátor Miloš Vystrčil. Volba posledního místopředsedy pak trvala několik hodin. Ve  třetím kole totiž nikdo ze dvou zbylých kandidátů, kterými byli znovu Jiří Pospíšil a prostějovský Petr Sokol, nezískal potřebnou nadpoloviční většinu hlasů. Tím se těmto kandidátům cesta do předsednictva strany uzavřela a z pléna museli být navrženi noví kandidáti. Starosta Uničova Dalibor Horák proto navrhl za olomoucký region primátora Martina Novotného, který se původně v první volbě kandidatury vzdal. Ze sedmi kandidátů pak postoupil právě primátor Novotný a Drahomíra Miklošová z Mostecka. V dalším kole sice získal Novotný výrazně více hlasů, k nadpoloviční většině mu jich však devět chybělo. Teprve třetí kolo volby, které skončilo po půlnoci, rozhodlo a čtvrtým místopředsedou ODS se stal Martin Novotný. V neděli potom delegáti sjezdu upravili stanovy, kdy především snížili počet členů výkonné rady tak, aby v ní každý region zastupoval jen jeden člen. Následně byla regionální rada zvolena. V závěru kongresu potom delegáti schválili usnesení, ve kterém se mimo jiné ostře vymezili proti tendencím některých stran zrušit lustrační zákon. Večer se pak delegáti v poměrně dobré náladě rozjeli do svých domovů.Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments