Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ods 2FOTOGALERIE: Na místo činu, tedy do Olomouce, kde byla v roce 1991 největší česká pravicová strana založena, se o víkendu sjeli delegáti ODS, aby na 24. kongresu rokovali o její budoucnosti.  Během víkendu zvolili nové vedení, které má straně pomoci nabrat druhý dech.ODS utrpěla v loňském roce v parlamentních volbách drtivou porážku a mnozí delegáti se obávali, že by olomoucký kongres mohl být poslední. Jako jediné řešení krize viděli kompletní obměnu vedení strany.


Už v sobotu se podařilo zvolit nového předsedu, prvního místopředsedu a čtyři předsedy strany. Předsedou se stal Petr Fiala, jeho prvním místopředsedou Jan Zahradil, který porazil protikandidáta exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Při volbě čtyř místopředsedů byli hned v prvním kole zvoleni starosta Líbeznice Martin Kupka a bývalý ostravský primátor Evžen Tošenovský. Ve druhém kole získal místopředsednický post senátor Miloš Vystrčil. Volba posledního místopředsedy pak trvala několik hodin. Ve  třetím kole totiž nikdo ze dvou zbylých kandidátů, kterými byli znovu Jiří Pospíšil a prostějovský Petr Sokol, nezískal potřebnou nadpoloviční většinu hlasů. Tím se těmto kandidátům cesta do předsednictva strany uzavřela a z pléna museli být navrženi noví kandidáti. Starosta Uničova Dalibor Horák proto navrhl za olomoucký region primátora Martina Novotného, který se původně v první volbě kandidatury vzdal. Ze sedmi kandidátů pak postoupil právě primátor Novotný a Drahomíra Miklošová z Mostecka. V dalším kole sice získal Novotný výrazně více hlasů, k nadpoloviční většině mu jich však devět chybělo. Teprve třetí kolo volby, které skončilo po půlnoci, rozhodlo a čtvrtým místopředsedou ODS se stal Martin Novotný. V neděli potom delegáti sjezdu upravili stanovy, kdy především snížili počet členů výkonné rady tak, aby v ní každý region zastupoval jen jeden člen. Následně byla regionální rada zvolena. V závěru kongresu potom delegáti schválili usnesení, ve kterém se mimo jiné ostře vymezili proti tendencím některých stran zrušit lustrační zákon. Večer se pak delegáti v poměrně dobré náladě rozjeli do svých domovů.Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-