Dobrý podvečer, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 zemanKdo už se nemohl dočkat návštěvy současné hlavy státu v Prostějově, ten by si měl do kalendáře červeným fixem zvýraznit datum 6. března. Jak potvrdilo vedení Olomouckého kraje, z Pražského hradu přijalo informaci, že právě počátkem třetího měsíce v roce dojde k avizovanému příjezdu Miloše Zemana. 

Původně se měl prezident České republiky v Prostějově ukázat už začátkem loňského listopadu, do cesty se mu však postavil jeho pes. Údajně kvůli čtyřnohému miláčkovi si měla hlava státu poranit koleno a po úderu do skříně byla hospitalizována v nemocnici.

Miloš Zeman do Prostějova přijede v rámci své třídenní návštěvy Olomouckého kraje. „Kancelář Pražského hradu oznámila, že prezident navštíví Olomoucký kraj ve dnech pátého až sedmého března. Program návštěvy ještě není zpracován, ale doufáme, že zůstane stejný, jako byl ten původní,“ informovala média počátkem uplynulého týdne Kamila Navrátilová, tisková mluvčí olomouckého hejtmanství.

Jak Večerník následně exkluzivně zjistil, nástin programu je již znám! Prezidenta čeká například výlet na Svatý Kopeček, ale také exkurze do mohelnického Siemensu, prohlídka Veteran Areny či debata se studenty Slovanského gymnázia Olomouc. Těšit se mohou rovněž ve Fakultní nemocnici Olomouc. Součástí třídenní návštěvy bude také krátká zastávka v obci Cholina při přejezdu z Litovle do Prostějova, kde navštíví radnici i Národní dům. S občany se setká pětačtyřicet minut na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

„Během pobytu Miloše Zemana je také naplánována řada setkání s veřejností, ať už v různých podnicích nebo na univerzitě. V rámci návštěvy se uskuteční i několik setkání s občany. Půjde především o komornější diskuze na aktuální témata v různých sálech,“ sdělil hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, podle něhož bude návštěva prezidenta stát 300 až 400 tisíc korun. „Vycházíme ze zkušeností z minulých návštěv prezidentů, ve srovnání s návštěvou bývalého prezidenta Klause je ale tato částka o něco nižší,“ dodal hejtman.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments