Dobré ráno, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 zemanKdo už se nemohl dočkat návštěvy současné hlavy státu v Prostějově, ten by si měl do kalendáře červeným fixem zvýraznit datum 6. března. Jak potvrdilo vedení Olomouckého kraje, z Pražského hradu přijalo informaci, že právě počátkem třetího měsíce v roce dojde k avizovanému příjezdu Miloše Zemana. 

Původně se měl prezident České republiky v Prostějově ukázat už začátkem loňského listopadu, do cesty se mu však postavil jeho pes. Údajně kvůli čtyřnohému miláčkovi si měla hlava státu poranit koleno a po úderu do skříně byla hospitalizována v nemocnici.

Miloš Zeman do Prostějova přijede v rámci své třídenní návštěvy Olomouckého kraje. „Kancelář Pražského hradu oznámila, že prezident navštíví Olomoucký kraj ve dnech pátého až sedmého března. Program návštěvy ještě není zpracován, ale doufáme, že zůstane stejný, jako byl ten původní,“ informovala média počátkem uplynulého týdne Kamila Navrátilová, tisková mluvčí olomouckého hejtmanství.

Jak Večerník následně exkluzivně zjistil, nástin programu je již znám! Prezidenta čeká například výlet na Svatý Kopeček, ale také exkurze do mohelnického Siemensu, prohlídka Veteran Areny či debata se studenty Slovanského gymnázia Olomouc. Těšit se mohou rovněž ve Fakultní nemocnici Olomouc. Součástí třídenní návštěvy bude také krátká zastávka v obci Cholina při přejezdu z Litovle do Prostějova, kde navštíví radnici i Národní dům. S občany se setká pětačtyřicet minut na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

„Během pobytu Miloše Zemana je také naplánována řada setkání s veřejností, ať už v různých podnicích nebo na univerzitě. V rámci návštěvy se uskuteční i několik setkání s občany. Půjde především o komornější diskuze na aktuální témata v různých sálech,“ sdělil hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, podle něhož bude návštěva prezidenta stát 300 až 400 tisíc korun. „Vycházíme ze zkušeností z minulých návštěv prezidentů, ve srovnání s návštěvou bývalého prezidenta Klause je ale tato částka o něco nižší,“ dodal hejtman.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-