Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

op pv
Prostějov – Společnost Astria Group se stala novým majitelem obřího areálu OP Prostějov. Zaplatila za něj přes padesát milionů korun. Astria Group si před necelým rokem založili lidé ze společnosti na výkup kovů PV Recykling. Tato firma měla původně zájem o část celého rozlehlého areálu. Tehdy za něj nabízela 1,33 milionů korun.

Jaký bude další osud areálu? To zatím není jisté. „V návaznosti na informace, které se objevily v českých médiích, společnost Astria Group a.s. potvrzuje, že se stala vlastníkem areálu bývalého Oděvního podniku v Prostějově. V současně době naše společnost zahájila provádění nezbytných stavebně technických analýz s ohledem na další možnou využitelnost areálu. V současné době se naše společnost nebude blíže vyjadřovat k záměrům, které naši společnost vedly k investici do tohoto areálu a to do doby, než budou dokončeny všechny technické a právní analýzy,” uvedl v tiskovém prohlášení Ondřej Batta, předseda představenstva společnosti Astria Group, který má ve společnosti PV Recykling na starosti nákup a prodej kovů.

V průběhu uplynulého týdne vyšlo najevo, že novým majitelem sídla zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov se stala společnost Astria Group a.s. Jaké má s objektem plány, však zatím konkrétně neupřesnila.
„Naše společnost zahájila provádění nezbytných stavebně-technických analýz s ohledem na další možnou využitelnost areálu.
V současné době se nebudeme blíže vyjadřovat k záměrům, které nás vedly k investici do tohoto areálu a to do doby, než budou dokončeny všechny technické a právní analýzy,“ zaslal Večerníku tiskové prohlášení Ondřej Batta, předseda představenstva společnosti Astria Group. Tento mladý muž s trvalým bydlištěm v Kralicích na Hané má podle webových stránek ve společnosti PV Recykling na starosti nákup a prodej kovů. Z obchodního rejstříku pak vyplývá, že je i jejím jednatelem.
Hlavní výrobní a administrativní areál je rozsáhlý a skládá se z několika nemovitostí. Jeho součástí je několik výrobních a administrativních budov, sklady, teplárna, kotelna a železniční vlečka.
Večerník se trochu zamyslel, jak může někdejší kolos, do něhož den co den mířily tisícovky lidí, dopadnout. Pokud uvážíme oblast podnikání nových vlastníků a reálné možnosti na využití rozlehlého areálu, pak se jako nejpravděpodobnější jeví jediná varianta, podle níž objekt OP zřejmě čeká demolice!
„Co jiného by s tím také dělali? Vezměte si například cukrovar v Němčicích nad Hanou, který demolovala společnost APB Plzeň. Nejrůznějších kovů tam bylo tolik, že na tom vydělali dost velké peníze. A to nemluvím o tom, že až bude areál srovnán se zemí, pozemky se prodají za solidní cenu,“ vyjádřil se zdroj blízký firmě PV Recykling, sídlící ve Vrahovické ulici v Prostějově. Tato společnost se zabývá výkupem kovů, likvidací autogramů či demontáží a likvidací továrních hal a vysloužilých strojních technologií.
Jelikož tuto variantu nikdo oficiálně nepotvrdil, stále se jedná o spekulaci. „Pozemky po cukrovaru patřily firmě Eastern sugar a skutečně je demolovala plzeňská společnost. Každá demolice je však poměrně nákladná záležitost. Předpokládám, že majitel pozemků i objektu za ni tehdy musel spíše zaplatit. Jaká částka se dala vydělat na prodeji kovů, to nedokážu odhadnout,“ vyjádřil se pro Večerník místostarosta Němčic Jan Vrána.
Jak by tedy prostor ve Vrahovicích, kde stávala jedna z největších evropských textilek, mohl za pár let vypadat? „U nás to bylo tak, že uvedená společnost po demolici vytěžila všechny kovy a další látky, které ji ukládal demoliční projekt. Na místě pak zůstal stavební recyklát, což je prakticky podstatná část bývalého cukrovaru srovnaná se zemí. Při splnění určitých podmínek lze však pozemky už nyní využít pro další stavbu,“ reagoval Vrána.
Zda bývalý hlavní výrobní areál Oděvního podniku Prostějov skutečně čeká demolice, či se pro něj podaří najít jiné využití, ukáže teprve čas...
Dodejme, že oohledávky vůči zkrachovalému textilnímu gigantu OP Prostějov nárokuje podle insolvenčního rejstříku 555 věřitelů, kteří požádali celkem o více než dvě miliardy korun. České spořitelně, která je zajištěným věřitelem, dluží prostějovská textilka zhruba 675 milionů korun. Znalci hodnotu podniku odhadli zhruba na miliardu korun.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments