Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

parkyZajímavý případ s otevřeným koncem řešili strážníci městské policie předminulý pátek v noci. V Lužické ulici v Prostějově totiž neoprávněně zabral veřejné místo prodejce párků a nenechal se odtud vystrnadit. Zisk hladových hlav vracejících se z nedaleké diskotéky byl přece jen lákavější...

„Po půlnoci z pát-ku jednatřicátého ledna na sobotu prvního února spatřili strážníci při kontrole veřejného pořádku v Lužické ulici přívěsný vozík upravený k pultovému prodeji zapřažený za osobním vozidlem. Neobvyklé bylo to, že stál přímo na komunikaci vedoucí k nájezdové rampě tamější provozovny. Hlídka tedy zkontrolovala muže, který zde začal prodávat párky návštěvníkům nočního zábavního podniku,“ prozradila Večerníku Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.

Vzápětí však mezi strážníky a prodejcem voňavé uzeniny došlo k neshodám. „Prodávající nebyl schopen předložit povolení k umístění mobilní prodejny na vozovce. Výzvu k ukončení prodeje neakceptoval, odvolával se na výjimku v živnostenském zákoně a svoji činnost prováděl až do páté hodiny ranní s tím, že je potřeba prodávat,“ popsala tak trochu kuriózní případ tisková mluvčí prostějovských strážníků s tím, že chlapík s párky strážníky neuposlechl a ti ho nechali dokončit prodej. „Celá tato událost byla zadokumentována a postoupena správnímu orgánu pro podezření z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby a přestupku o pozemních komunikacích. Muži teď hrozí pokuta až do výše třiceti tisíc korun,“ uzavřela Jana Adámková.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments