Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

zastupitVelkým zemětřesením by se dalo nazvat období následující po nedávném odstoupení starostky Zastupitelstva dětí a mládeže města Prostějova (ZDMMP) Jany Větříškové. Padla tak celá rada a muselo dojít k doplňujícím volbám...

Čtvrteční desátá hodina patřila v obřadní síni prostějovské radnice všem členům mládežnického zastupitelstva, kteří pod dohledem primátora Pišťáka, radní Milady Sokolové či koordinátorky Zdravého města Aleny Dvořákové volili svého starostu. Volba probíhala sice tajně, ale i tak se dalo předpokládat, jak dopadne.

„Volba měla totiž nakonec jediného kandidáta. Tím odvážným, který měl zájem pokusit se vyvést zastupitelstvo dětí a mládeže z období nečinnosti, byl student cyrilometodějského gymnázia Jakub Huňka. Ten také v této volbě obstál a získal maximální počet hlasů,“ informoval Večerník koordinátor ZDMMP Jan Zatloukal. Kromě něj byla zvolena i nová rada. Její součástí je funkce první místostarostky, kterou s přehledem obhájila Nikol Srostlíková z Obchodní akademie v Prostějově. Druhého místostarostu pak bude po zbytek volebního období vykonávat Ondřej Provazník, který v minulosti působil též jako starosta a i nyní původně kandidoval na funkci. „Nový starosta bude mít kolem sebe zkušený tým, který je doplněn i dalšími členy Rady - tajemníkem Antonínem Chytilem z CMG a Ester Zapletalovou ze SOŠ podnikání a obchodu,“ upřesnil Zatloukal.

Jaká byla bezprostřední reakce nového starosty? „Jsem potěšen důvěrou, které se mi dostalo. Nezbývá mi nic jiného, než ji obhájit poctivou prací, která přinese své ovoce a navrátí prestiž našemu zastupitelstvu. Práce máme hodně a musíme začít co nejdříve. Program na druhé pololetí je totiž pestrý,“ vyjádřil se krátce po svém zvolení Jakub Huňka.

Zastupitelstvo nyní čeká série debat u kulatých stolů, které se v minulé činnosti ZDMMP osvědčily. Po vzoru krále Artuše totiž členové ZDMMP zvou rozličné osobnosti, aby u kulatého stolu jako rovný s rovným pohovořili o nejrůznějších tématech. Jedním z prvních, s kým už v minulosti byla započata spolupráce, je známý politolog Petr Sokol. „Jsme rádi, že s tímto pánem můžeme spolupracovat. Zažila jsem ho na několika akcích naší školy a debata s ním byla vždy velmi přínosná i příjemná. Navíc měl vše pečlivě připraveno, což pomohlo našemu lepšímu pochopení problému,“ konstatovala nová radní Ester Zapletalová.

Další částí kulatého stolu by měla být beseda s poslankyní Ninou Novákovou, která má na starosti školství a vzdělávací politiku. Ta na pozvání dětských zastupitelů přijede na konci měsíce do Prostějova na svou dvoudenní návštěvu. V hledáčku je i další osobnost, kterou je sám arcibiskup Jan Graubner, který by se mohl vyjádřit k roli náboženství v naší společnosti. Na programu bude i pravidelné Dětské slyšení, kterého se obvykle účastní na osm desítek žáků a studentů prostějovských škol, kteří pokládají dotazy čelným představitelům města či víkendový výlet do Vídně. Starosta se tedy bude mít co ohánět...

„Opravdu mu není co závidět, bude to mít těžké. Každý zvolený starosta má plány, ale při dopadu na reálnou půdu už těch úspěšných počinů bývá méně. Jsem rád, že byl zvolen Kuba, protože je to velmi kultivovaný mladý muž se zdravě jistým projevem, věřím, že mu jeho charisma pomůže držet otěže zastupitelstva pevně, spravedlivě, ale i inovativně,“ uzavřel Jan Zatloukal.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments