Dobré dopoledne, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 06 prikrylovoVečerník pravidelně sleduje aktuální vývoj všech dopravních investic v Prostějově. V posledním lednovém čísle jsme čtenářům jako první přinesli informaci o změně plánu radních v přípravách na řešení obtížné dopravní situace na Poděbradově náměstí. Původně zamýšlený záměr o oválném rondelu byl smeten ze stolu s tím, že zde budou vybudovány dvě menší kruhové křižovatky. A ty dostanou přednost před rondelem u zámku na Přikrylově náměstí!

Ale pojďme popořádku. Jak jsme informovali v minulém vydání, v pondělí 3. února jednala dopravní komise Rady města, která měla na programu hned několik bodů týkajících se prioritních investic. „Stihli jsme projednat vše, co jsme měli v plánu, a komise schválila a doporučila všechny předložené projekty investic. Ty postupem velmi krátké doby předložíme radě města k projednání. Prioritně jde o konečném řešení dopravy na Poděbradově náměstí, vytěsnění cyklistů z rondelu na Petrském náměstí a vybudování další části cyklostezky v Dolní ulici směrem na Kralickou. Co se týká stížností občanů z Veleslavínské ulice, je tady možnost vyhovět jim a zakázat průjezd vozidlům touto velmi úzkou ulicí,“ sdělil Večerníku Zdeněk Peichl, radní a předseda dopravní komise města. O den později, tj. v úterý 4. února, se pak uskutečnilo jednání rady města, kde se nad některými dopravními problémy velmi emotivně diskutovalo. Jedno z nejdůležitějších rozhodnutí prostějovských konšelů je, že po deseti letech zaktualizovali záměr kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí. Radní ale podle exkluzivních informací Večerníku nebyli jednotní v názoru, zda nejprve vybudovat rondel u zámku nebo prioritně vyřešit dopravně bolavější Poděbradovo náměstí. Prioritu nakonec dostal prostor u Komerční banky, přičemž převážil názor dopravní komise. „Snažil jsem se kolegům v radě vysvětlit, že když projekt na rondel na Přikrylově náměstí existuje už deset let, tak jeho aktualizace vzhledem k novým dopravním a hygienickým předpisům může ještě jeden rok počkat. Proč vyhazovat sto šedesát tisíc korun, když tyto peníze můžeme použít na projekt dvou rondelů na Poděbradově náměstí? Tady nás v dopravě více tlačí bota,“ vysvětlil Večerníku Zdeněk Peichl. Je pravda, že já s kolegyní Raškovou jsme byli jiného názoru. Jistě, je otázka, zda by Olomoucký kraj byl ochoten uvolnit pro Prostějov tolik peněz. Ale myslím si, že v roce 2015 by se současně mohly budovat dva rondely na Poděbradově náměstí s rondelem na náměstí Přikrylově. Na ten u zámku už čekáme několik let a nyní se nám nabízí velká šance. Nakonec jsme se ale přece jen v radě města dohodli, že naprostou prioritu dostane Poděbradovo náměstí,“ konstatoval Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov pro stavební investice.

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments