Dobrý podvečer, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 06 prikrylovoVečerník pravidelně sleduje aktuální vývoj všech dopravních investic v Prostějově. V posledním lednovém čísle jsme čtenářům jako první přinesli informaci o změně plánu radních v přípravách na řešení obtížné dopravní situace na Poděbradově náměstí. Původně zamýšlený záměr o oválném rondelu byl smeten ze stolu s tím, že zde budou vybudovány dvě menší kruhové křižovatky. A ty dostanou přednost před rondelem u zámku na Přikrylově náměstí!

Ale pojďme popořádku. Jak jsme informovali v minulém vydání, v pondělí 3. února jednala dopravní komise Rady města, která měla na programu hned několik bodů týkajících se prioritních investic. „Stihli jsme projednat vše, co jsme měli v plánu, a komise schválila a doporučila všechny předložené projekty investic. Ty postupem velmi krátké doby předložíme radě města k projednání. Prioritně jde o konečném řešení dopravy na Poděbradově náměstí, vytěsnění cyklistů z rondelu na Petrském náměstí a vybudování další části cyklostezky v Dolní ulici směrem na Kralickou. Co se týká stížností občanů z Veleslavínské ulice, je tady možnost vyhovět jim a zakázat průjezd vozidlům touto velmi úzkou ulicí,“ sdělil Večerníku Zdeněk Peichl, radní a předseda dopravní komise města. O den později, tj. v úterý 4. února, se pak uskutečnilo jednání rady města, kde se nad některými dopravními problémy velmi emotivně diskutovalo. Jedno z nejdůležitějších rozhodnutí prostějovských konšelů je, že po deseti letech zaktualizovali záměr kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí. Radní ale podle exkluzivních informací Večerníku nebyli jednotní v názoru, zda nejprve vybudovat rondel u zámku nebo prioritně vyřešit dopravně bolavější Poděbradovo náměstí. Prioritu nakonec dostal prostor u Komerční banky, přičemž převážil názor dopravní komise. „Snažil jsem se kolegům v radě vysvětlit, že když projekt na rondel na Přikrylově náměstí existuje už deset let, tak jeho aktualizace vzhledem k novým dopravním a hygienickým předpisům může ještě jeden rok počkat. Proč vyhazovat sto šedesát tisíc korun, když tyto peníze můžeme použít na projekt dvou rondelů na Poděbradově náměstí? Tady nás v dopravě více tlačí bota,“ vysvětlil Večerníku Zdeněk Peichl. Je pravda, že já s kolegyní Raškovou jsme byli jiného názoru. Jistě, je otázka, zda by Olomoucký kraj byl ochoten uvolnit pro Prostějov tolik peněz. Ale myslím si, že v roce 2015 by se současně mohly budovat dva rondely na Poděbradově náměstí s rondelem na náměstí Přikrylově. Na ten u zámku už čekáme několik let a nyní se nám nabízí velká šance. Nakonec jsme se ale přece jen v radě města dohodli, že naprostou prioritu dostane Poděbradovo náměstí,“ konstatoval Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov pro stavební investice.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments