Dobré dopoledne, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 06 prikrylovoVečerník pravidelně sleduje aktuální vývoj všech dopravních investic v Prostějově. V posledním lednovém čísle jsme čtenářům jako první přinesli informaci o změně plánu radních v přípravách na řešení obtížné dopravní situace na Poděbradově náměstí. Původně zamýšlený záměr o oválném rondelu byl smeten ze stolu s tím, že zde budou vybudovány dvě menší kruhové křižovatky. A ty dostanou přednost před rondelem u zámku na Přikrylově náměstí!

Ale pojďme popořádku. Jak jsme informovali v minulém vydání, v pondělí 3. února jednala dopravní komise Rady města, která měla na programu hned několik bodů týkajících se prioritních investic. „Stihli jsme projednat vše, co jsme měli v plánu, a komise schválila a doporučila všechny předložené projekty investic. Ty postupem velmi krátké doby předložíme radě města k projednání. Prioritně jde o konečném řešení dopravy na Poděbradově náměstí, vytěsnění cyklistů z rondelu na Petrském náměstí a vybudování další části cyklostezky v Dolní ulici směrem na Kralickou. Co se týká stížností občanů z Veleslavínské ulice, je tady možnost vyhovět jim a zakázat průjezd vozidlům touto velmi úzkou ulicí,“ sdělil Večerníku Zdeněk Peichl, radní a předseda dopravní komise města. O den později, tj. v úterý 4. února, se pak uskutečnilo jednání rady města, kde se nad některými dopravními problémy velmi emotivně diskutovalo. Jedno z nejdůležitějších rozhodnutí prostějovských konšelů je, že po deseti letech zaktualizovali záměr kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí. Radní ale podle exkluzivních informací Večerníku nebyli jednotní v názoru, zda nejprve vybudovat rondel u zámku nebo prioritně vyřešit dopravně bolavější Poděbradovo náměstí. Prioritu nakonec dostal prostor u Komerční banky, přičemž převážil názor dopravní komise. „Snažil jsem se kolegům v radě vysvětlit, že když projekt na rondel na Přikrylově náměstí existuje už deset let, tak jeho aktualizace vzhledem k novým dopravním a hygienickým předpisům může ještě jeden rok počkat. Proč vyhazovat sto šedesát tisíc korun, když tyto peníze můžeme použít na projekt dvou rondelů na Poděbradově náměstí? Tady nás v dopravě více tlačí bota,“ vysvětlil Večerníku Zdeněk Peichl. Je pravda, že já s kolegyní Raškovou jsme byli jiného názoru. Jistě, je otázka, zda by Olomoucký kraj byl ochoten uvolnit pro Prostějov tolik peněz. Ale myslím si, že v roce 2015 by se současně mohly budovat dva rondely na Poděbradově náměstí s rondelem na náměstí Přikrylově. Na ten u zámku už čekáme několik let a nyní se nám nabízí velká šance. Nakonec jsme se ale přece jen v radě města dohodli, že naprostou prioritu dostane Poděbradovo náměstí,“ konstatoval Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov pro stavební investice.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-