Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 06 prikrylovoVečerník pravidelně sleduje aktuální vývoj všech dopravních investic v Prostějově. V posledním lednovém čísle jsme čtenářům jako první přinesli informaci o změně plánu radních v přípravách na řešení obtížné dopravní situace na Poděbradově náměstí. Původně zamýšlený záměr o oválném rondelu byl smeten ze stolu s tím, že zde budou vybudovány dvě menší kruhové křižovatky. A ty dostanou přednost před rondelem u zámku na Přikrylově náměstí!

Ale pojďme popořádku. Jak jsme informovali v minulém vydání, v pondělí 3. února jednala dopravní komise Rady města, která měla na programu hned několik bodů týkajících se prioritních investic. „Stihli jsme projednat vše, co jsme měli v plánu, a komise schválila a doporučila všechny předložené projekty investic. Ty postupem velmi krátké doby předložíme radě města k projednání. Prioritně jde o konečném řešení dopravy na Poděbradově náměstí, vytěsnění cyklistů z rondelu na Petrském náměstí a vybudování další části cyklostezky v Dolní ulici směrem na Kralickou. Co se týká stížností občanů z Veleslavínské ulice, je tady možnost vyhovět jim a zakázat průjezd vozidlům touto velmi úzkou ulicí,“ sdělil Večerníku Zdeněk Peichl, radní a předseda dopravní komise města. O den později, tj. v úterý 4. února, se pak uskutečnilo jednání rady města, kde se nad některými dopravními problémy velmi emotivně diskutovalo. Jedno z nejdůležitějších rozhodnutí prostějovských konšelů je, že po deseti letech zaktualizovali záměr kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí. Radní ale podle exkluzivních informací Večerníku nebyli jednotní v názoru, zda nejprve vybudovat rondel u zámku nebo prioritně vyřešit dopravně bolavější Poděbradovo náměstí. Prioritu nakonec dostal prostor u Komerční banky, přičemž převážil názor dopravní komise. „Snažil jsem se kolegům v radě vysvětlit, že když projekt na rondel na Přikrylově náměstí existuje už deset let, tak jeho aktualizace vzhledem k novým dopravním a hygienickým předpisům může ještě jeden rok počkat. Proč vyhazovat sto šedesát tisíc korun, když tyto peníze můžeme použít na projekt dvou rondelů na Poděbradově náměstí? Tady nás v dopravě více tlačí bota,“ vysvětlil Večerníku Zdeněk Peichl. Je pravda, že já s kolegyní Raškovou jsme byli jiného názoru. Jistě, je otázka, zda by Olomoucký kraj byl ochoten uvolnit pro Prostějov tolik peněz. Ale myslím si, že v roce 2015 by se současně mohly budovat dva rondely na Poděbradově náměstí s rondelem na náměstí Přikrylově. Na ten u zámku už čekáme několik let a nyní se nám nabízí velká šance. Nakonec jsme se ale přece jen v radě města dohodli, že naprostou prioritu dostane Poděbradovo náměstí,“ konstatoval Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov pro stavební investice.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments