Dobré ráno, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 06 prikrylovoVečerník pravidelně sleduje aktuální vývoj všech dopravních investic v Prostějově. V posledním lednovém čísle jsme čtenářům jako první přinesli informaci o změně plánu radních v přípravách na řešení obtížné dopravní situace na Poděbradově náměstí. Původně zamýšlený záměr o oválném rondelu byl smeten ze stolu s tím, že zde budou vybudovány dvě menší kruhové křižovatky. A ty dostanou přednost před rondelem u zámku na Přikrylově náměstí!

Ale pojďme popořádku. Jak jsme informovali v minulém vydání, v pondělí 3. února jednala dopravní komise Rady města, která měla na programu hned několik bodů týkajících se prioritních investic. „Stihli jsme projednat vše, co jsme měli v plánu, a komise schválila a doporučila všechny předložené projekty investic. Ty postupem velmi krátké doby předložíme radě města k projednání. Prioritně jde o konečném řešení dopravy na Poděbradově náměstí, vytěsnění cyklistů z rondelu na Petrském náměstí a vybudování další části cyklostezky v Dolní ulici směrem na Kralickou. Co se týká stížností občanů z Veleslavínské ulice, je tady možnost vyhovět jim a zakázat průjezd vozidlům touto velmi úzkou ulicí,“ sdělil Večerníku Zdeněk Peichl, radní a předseda dopravní komise města. O den později, tj. v úterý 4. února, se pak uskutečnilo jednání rady města, kde se nad některými dopravními problémy velmi emotivně diskutovalo. Jedno z nejdůležitějších rozhodnutí prostějovských konšelů je, že po deseti letech zaktualizovali záměr kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí. Radní ale podle exkluzivních informací Večerníku nebyli jednotní v názoru, zda nejprve vybudovat rondel u zámku nebo prioritně vyřešit dopravně bolavější Poděbradovo náměstí. Prioritu nakonec dostal prostor u Komerční banky, přičemž převážil názor dopravní komise. „Snažil jsem se kolegům v radě vysvětlit, že když projekt na rondel na Přikrylově náměstí existuje už deset let, tak jeho aktualizace vzhledem k novým dopravním a hygienickým předpisům může ještě jeden rok počkat. Proč vyhazovat sto šedesát tisíc korun, když tyto peníze můžeme použít na projekt dvou rondelů na Poděbradově náměstí? Tady nás v dopravě více tlačí bota,“ vysvětlil Večerníku Zdeněk Peichl. Je pravda, že já s kolegyní Raškovou jsme byli jiného názoru. Jistě, je otázka, zda by Olomoucký kraj byl ochoten uvolnit pro Prostějov tolik peněz. Ale myslím si, že v roce 2015 by se současně mohly budovat dva rondely na Poděbradově náměstí s rondelem na náměstí Přikrylově. Na ten u zámku už čekáme několik let a nyní se nám nabízí velká šance. Nakonec jsme se ale přece jen v radě města dohodli, že naprostou prioritu dostane Poděbradovo náměstí,“ konstatoval Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov pro stavební investice.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments