Dobrý večer, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 11 prostějov drzoviceSedmiletý spor o majetkové vyrovnání mezi Prostějovem a Držovicemi je s největší pravděpodobností hraničící s jistotou u konce. Zastupitelé statutárního města Prostějov totiž budou v úterý 18. února na svém pravidelném zasedání jednat o dopisu držovické starostky Blanky Kolečkářové, který od ní poslední lednový den obdržel primátor Miroslav Pišťák. Starostka sousední obce v něm nakonec souhlasí s již tři roky nabízenou částkou ve výši 2,9 milionu korun, čímž by celý spor o vyrovnání majetku po oddělení Držovic považovala za ukončený!

„Budu jenom rád, když tímto bude mimosoudní vyrovnání dokončeno, a vedení Držovic nebude mít další nehorázné a ničím nepodložené požadavky,“ podotkl exkluzivně Večerníku první muž prostějovského magistrátu Miroslav Pišťák. Narážel tím bezpochyby na dávnou dobu těsně po roku 2007, kdy Držovice požadovaly po městě až osmdesát milionů korun! Není třeba dodávat, že v úterý bude tento bod programu kromě schvalování veřejných finančních podpor a diskuze o investorském záměru společnosti Manthellan tím nejžhavějším...

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments