Dobrý večer, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 11 pistakTradičně už několik let dosahuje prostějovský magistrát velmi dobrého hospodářského výsledku. Jak v pátek dopoledne exkluzivně Večerníku potvrdil primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák, rovněž výsledky rozpočtu za rok 2013 jsou velmi dobré. Je až neuvěřitelné, že přestože byl plánován schodkový rozpočet s deficitem přesahujícím 110 milionů korun, je konečný výsledek v plusových hodnotách! „Finanční hospodaření města v roce 2013 skončilo kladným saldem příjmů a výdajů ve výši 3,36 milionu korun. Znamená to tedy, že jsme skončili s tímto přebytkem. Je ovšem třeba zdůraznit, že ve schváleném rozpočtu na rok 2013 jsme počítali se ztrátou ve výši přesahující sto deset milionů korun, takže jde o velice příznivý výsledek,“uvedl konkrétně první muž magistrátu Miroslav Pišťák.

Jen pro ilustraci - příjmy města byly v loňském roce plánovány ve výši 744,41 milionu korun, skutečnost pak činila 792,56 milionu, což znamená plnění příjmů na 106,47 procenta. Naopak výdaje byly schváleny ve výši 854,51 milionu korun, zatímco skutečnost činila jen 789,20 milionu korun. Výdaje tak byly čerpány pouze na 92,36 procenta. „Je potřeba zmínit tu skutečnost, že aby mohl být loňský rozpočet vyrovnaný, zapojili jsme do něj takřka osmaosmdesát milionů korun z našich finančních rezerv,“ upřesnil k výsledkům hospodaření města za loňský rok prostějovský primátor. On sám hodnotí sumář rozpočtu roku 2013 pochopitelně kladně. „Jsem rád, že jsme dosáhli tak dobrého výsledku a pozitivně vidím především fakt, že se nám podařilo dosáhnout určitých úspor. Například při neinvestičních nákupech a souvisejících výdajích, kde došlo k úspoře kolem čtrnácti milionů korun. Určitou roli v navýšení příjmů sehrály i daňové výnosy,“ uvedl Pišťák. Večerník dále zajímalo, pokud tedy loňský rozpočet skončil kladně s přebytkem, jak město naloží s „přebytečnými“ finančními prostředky, a zda se mohou využít pro investice v roce 2014. „Tady bych byl velmi opatrný, vůbec bych nechtěl tvrdit, že máme nějaké ´přebytečné´ finanční prostředky. Při přípravě rozpočtu na rok 2015 bude znovu zapotřebí zapojit finanční rezervy města. Nevylučuji ale, že ještě v tomto roce, pokud to bude potřebné a nutné, můžeme o určitém navýšení výdajů jednat,“ připustil možné investice primátor, který ale jedním dechem dodal: „A ještě chci zdůraznit, že co se týká roku 2013, hovořím o předběžném výsledku rozpočtu. O definitivních číslech bude jednat Rada města Prostějova, Finanční výbor a poslední slovo budou mít při projednávání a schvalování výsledků hospodaření zastupitelé.“

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments