Dobré dopoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 06 kravarkaVíce jak stovka občanů žádá v petici adresované prostějovskému primátorovi o zprůjezdnění ulice Kravařova směrem z náměstí na ulici Plumlovská. Vedení města návrh zváží, čeká však na vyjádření policie a dalších odborníků. Podnikatelé z centra města chtějí opětovně zprůjezdnit výjezd z Kravařovy ulice. „Ulice byla uzavřena na popud někdejšího místostarosty Vlastimila Uchytila, jehož záměrem bylo vytvořit z ní kavárenskou ulici s místy pro posezení a občerstvení.

Tato myšlenka se ale nikdy nezrealizovala a uzavření ulice ztratilo svůj význam,“ míní například podnikatel František Opavský. Další důvod vidí v tom, že by výjezd z Kravařovy byl bezpečnější a plynulejší, neboť by byl řízen semafory. „Je podle nás proti zdravému rozumu používat k výjezdu boční uličky, neboť to chodce i děti kolem školy ohrožuje ve větší míře. Zároveň je trasa výjezdu o mnoho delší,“ dodává Opavský.

Peticí, která žádá úpravu vjezdu do pěší zóny, by se měla zabývat Rada města Prostějova i městské zastupitelstvo. Nejprve se k ní však vyjádří policie a další odborníci. „Návrh určitě zvážíme, čekáme však na vyjádření kompetentních orgánů. Než odpovědně rozhodneme, chceme znát všechny dopravní i jiné souvislosti,“ reagoval Večerníku v této souvislosti Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-