Dobré ráno, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou sobotu v podvečer mířilo několik hasičských jednotek na staré letiště k Brodku u Prostějova, odkud byl nahlášen požár stohu slámy. Ten se podařilo místním jednotkám zpacifikovat, předběžná škoda byla vyčíslena až na půl milionu korun! Co bylo přesnou příčinou požáru a za jakých okolností k němu došlo, zjišťují nyní hasiči i policisté.

Ve stejné lokalitě už došlo k několika podobným požárům, zatím však ještě nebyl dopaden žhář, který má případy zapálených stohů na svědomí. „V sobotu dvaadvacátého března po půl šesté večer jsme přijali informaci o hořícím stohu u rychlostní komunikace R46 nedaleko Brodku u Prostějova. Na stejném místě, a to prakticky nedávno, přitom dohlíželi místní hasiči nad rozsáhlým zahořením stohu. Stejný scénář čekal naše jednotky i tentokráte, opět došlo k rozšíření na celou plochu stohu a snaha o jakékoliv uchránění, alespoň části, byla mizivá,“ informoval v neděli Večerník Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.  

Společně s místní dobrovolnou jednotkou hasičů z Brodku u Prostějova k místu dorazili profesionální hasiči z Prostějova a také díky mezikrajské pomoci i hasiči z Vyškova posíleni dobrovolnou jednotkou z Vrahovic. „Hasiči provedli nutná bezpečností opatření a zamezení případnému rozšiřování požáru do okolí. Dohled nad požářištěm zajistila místní jednotka za asistence hlídky Policie ČR. Co je příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření,“ doplnil Hošák.   

„Po dohašení požářiště a jeho vychladnutí bylo provedeno jeho ohledání. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let. Škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na pět set tisíc korun,“ podotkla k případu Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar