Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 03_amosVětšině žáků a studentů to bude znít jako sci-fi. Ale je to tak. Chemikářka a matikářka se stala nejoblíbenější učitelkou České republiky! Husarský  kousek se povedl Ivance Hájkové z Prostějova. Dlouholetá kantorka Gymnázia Jiřího Wolkera dosáhla v anketě Zlatý Ámos na metu nejvyšší. Dle jejích slov na tom mají hlavní zásluhu právě její studenti.

„Z vítězství mám ohromnou radost. Málem mě z toho trefil šlak,“ prohlásila s bezprostředností sobě vlastní Ivanka Hájková krátce po vyhlášení výsledků. Její první poděkování mířilo ke studentům, kteří přímo při soutěži vytvořili bouřlivou atmosféru. I na pražské finále doprovodil pětašedesátiletou profesorku narvaný autobus, na mnoho zájemců se přitom vůbec nedostalo. Právě studenti GJW museli skromnou učitelku k účasti v soutěži přemlouvat. „Bez nich by do něčeho podobného v životě nešla. Jejich podpora mě však několikrát dojala až k slzám,“ prohlásila pro Večerník Ivanka Hájková.

Finále Zlatého Ámose - ankety o nejoblíbenějšího učitele - proběhlo přesně na Den učitelů 28. března 2014 v hotelu Olšanka v Praze. Celé klání začalo ve dvě hodiny odpoledne, ale již půl hodiny předtím byl kongresový sál plný žáků a studentů, kteří přímo zuřivě podporovali svého favorita. Sálem zněly pokřiky, trumpety, bubny, pískání. Zkrátka atmosféra by si v ničem nezavdala s pořádným hokejovým zápasem. Program zahájil moderátor a redaktor Českého rozhlasu Tomáš Černý, který celým finále provázel.

Do závěrečného klání se probojovalo z celkového počtu padesáti pěti přihlášených šest učitelů. Gabriela Bajková ze Základní školy ulice Mládeže ve Znojmě, Václav Dycka ze Základní školy u Stadionu v Litoměřicích, Ivanka Hájková z Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově, Jitka Knížková ze Základní školy Šumava v Jablonci nad Nisou, Ivana Smoláková z 34. základní školy v Plzni a Zdeněk Štěpánek z gymnázia Elgartova v Brně. Jejich výkony hodnotila dětská porota, která zvolila Dětského Ámose a hlavní porota, jež vybrala Zlatého Ámose. Jejím předsedou byl jako každý rok Jan Cimický.

Zatímco Dětským Ámosem se stal Zdeněk Štěpánek z Brna a Ámosem sympaťákem pak Václav Dycka z Litoměřic, největší šampiónkou je Prostějovanka Ivanka Hájková. Ta dokonce hrozila studentům i písemkou, po vítězství ale nejspíš dojetím a radostí obrátila. „Písemka by byla, kdybych nevyhrála,“ říká na pódiu s úsměvem vítězka a dodává, že výhru oslaví se studenty velkolepě. „Koupím velkou krabici zákusků a všechny, co tady byli, podělím. Šampaňské jim jako nezletilým bohužel nalévat nemůžu...“

Absolventka ZŠ Luká přešla na Gymnázium v Litovli. Po maturitě v roce 1965 byla přijata na Přírodovědeckou fakultu univerzity Palackého v Olomouci, kterou dokončila o pět let později. Od roku 1971 učí na GJW. „Mezi mé nejoblíbenější učitele patřil dědeček Jaroslav Svozil, který mě od tří let bral do školy ve Hvozdu, kde učil. Tou druhou byla maminka, která mě naučila lásce k divadlu, českému jazyku i hudbě a ukázala mi, jak získat lidi pro to, co je chci naučit,“ zavzpomínala krátce po vyhlášení Ivanka Hájková, jejíž obě dcery pokračují v rodinné tradici.

Se sympatickou a charismatickou laureátkou ceny Zlatý Ámos vám PROSTĚJOVSKÝ Večerník přinese v příštím vydání obsáhlý rozhovor.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-