Dobré poledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 zahrada 003Jde to všechno rychleji, než se dalo čekat... Faktem ale je, že po půlstoletí jsou již některé ze zahrádek u areálu zkrachovalého Oděvního podniku minulostí. Stromy, které tu rostly desítky let, padly k zemi a lidé, kteří je tu sázeli i starali se o ně, se žádné náhrady zřejmě nedočkají!

Přišli muži s motorovými pilami, a bylo to. Na rychlý postup nových majitelů pozemků sousedících s objektem OP (Večerník informoval v předminulém vydání - pozn.red.) upozornil Večerník syn jednoho z majitelů. „Je to hodně smutné. Pro moje rodiče znamenala práce na zahrádce opravdu hodně. Nyní ji po všech těch letech museli rychle opustit...,“ posteskl si František Nevrtal mladší, jehož otec byl posledním zakládajícím členem kolonie.

Lidí, kteří stromy sázeli, se na souhlas s jejich kácením nikdo neptal. Dokonce jim o něm ani nikdo dopředu neřekl! „Pouze mi to zpětně telefonicky oznámili. Těžko se s tím srovnávám, stromy jsem tu pěstoval padesát let, sám bych na ně pilu nikdy nedal,“ svěřil se Večerníku dlouholetý předseda prostějovských zahrádkářů  František Nevrtal starší.

Pozemky, na kterých desítky let zahrádkáři hospodařili, spadly po krachu OP Prostějov společně s hlavním výrobním areálem do insolvenčního řízení. Noví vlastníci to vše získali za celkem osmapadesát milionů korun. Jejich počínání je při demolici i ostatních krocích skutečně razantní. Za pokácené stromy se zahrádkáři navíc nedočkají ani žádné náhrady! „Nejsem právník, je možné, že na to noví vlastníci mají právo. Pokud by bývalým nájemníkům dali alespoň nějakou symbolickou částku, byl by to z jejich strany vstřícný krok,“ míní František Nevrtal mladší.

Zahrádkářská kolonie na pozemcích v majetku Oděvního ponidku Prostějov fungovala od roku 1964. V poslední době trpěla nájezdy zlodějů kovů. Převod celého areálu do vlastnictví nových majitelů jí však zasadil poslední ránu...

13 zahrada 001

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-