Dobrý večer, dnes je sobota 4.4.2020
svátek slaví Ivana,
zítra Miroslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 tylovkaČeká je akce století, přesto nemají absolutně žádný zájem o informace. Řeč je o občanech z Tylovy ulice a okolí v Prostějově, pro které byl předminulý čtvrtek 20. března uspořádán další díl ze seriálů setkání radních a dalších zástupců magistrátu s občany. Na diskuzi do školy ve Studentské ulici však přišli jen dva!

„Byl to takový menší trapas... Radních, vedoucích jednotlivých odborů magistrátu i městské policie bylo dvanáct a diskutující občané pouze dva. Dění v Tylově ulici zajímalo jen stálého a tradičního diskutéra pana Buršu, a pak přišla ještě moje máma,“ prozradil Večerníku viditelně zklamaný Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Byl to opravdu divný pocit, vždyť za pár týdnů Tylovu ulici celou rozkope těžká technika, neboť lokalita projde nákladnou rekonstrukcí mající za cíl hlavně zvětšit počet parkovacích míst. „Zřejmě zdejší občané už o všem vědí z novin, tak nás k ničemu nepotřebovali,“ podotkla s ironickým nádechem Alena Rašková, náměstkyně primátora zodpovědná za dopravu v Prostějově.

Překvapený z nezájmu obyvatel Tylovy ulice byl také primátor Miroslav Pišťák. „Těžko říct a pochopit, proč lidé nepřišli... Přitom na setkání s občany ve Vrahovicích nebo v Čechovicích bylo plno, velký zájem s námi diskutovat měli i obyvatelé sídliště E. Beneše,“ porovnal rozdílný zájem Prostějovanů o věci veřejné první muž radnice.

Dlužno dodat, že o týden později se uskutečnilo další setkání, tentokrát s obyvateli sídliště Hloučela v tělocvičně školy v Melantrichově ulici. Tady už byl zájem o chloupek větší, dostavili se občané tři...

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar