Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 Plumlov 002Některé věci se nemění... Poslední roky vévodila dnu plumlovské přehrady bujná zeleň. A barva dobře osetého trávníku bohužel dominuje u břehů i po opětovném napuštění nádrže. A že situace občany Prostějovska štve, dokazují další a další rozporuplné ohlasy, které napřímo slýcháme či čteme v redakční poště prakticky bez ustání.

Po vydání článků o zelené vodě v plumlovské přehradě dorazila do Večerníku řada fotografií od našich čtenářů. Snímky ukazují nepříliš dobrou kvalitu vody v nádrži, která čtyři roky procházela nákladnou revitalizací. Zelená voda u některých z nich vzbuzuje představu Sargasového moře, ve kterém nežije téměř nic kromě velkého množství řas. Jiní zase volají k zodpovědnosti politiky, kteří by mohli být mezi prvními, kdo se v nádrži vykoupe.

„Co tak pozvat Langra a Fialu, aby si tu dali pár temp. Pamatuji si, jak se kasali, že bude zase krásná voda a k přehradě se vrátí cestovní ruch. Ale to bylo před volbami...,“ napsal například čtenář Ota. To zda za zelenou přehradou stojí neškodné řasy či jedovaté sinice je předmětem řady dohadů. Hygienici začnou měřit kvalitu vody až v květnu.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-