Dobré poledne, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 01 sebevrahCo se to jen děje?! Na Prostějovsku došlo během právě končícího měsíce už ke druhé sebevraždě mladého muže v průběhu pouhých čtrnácti dnů. Po pětadvacetiletém Davidu Třískovi, který se oběsil začátkem března u cyklostezky vedoucí do Bedihoště (Večerník informoval - pozn.red.), opustil svět obdobným způsobem další a shodou okolností či náhod stejně starý mladík! Proč? To je zatím jedna velká záhada... Na tragickou událost upozornil jako první server pvnovinky.cz.


Bezvládné tělo pětadvacetiletého Davida Sekaniny bylo nalezeno v neděli 23. března nedaleko čelechovického lomu na Kosíři. „Přivolaný lékař na místě vyloučil cizí zavinění. Příčiny této tragické události jsou v šetření,“ konstatovala Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Oběšený mladík byl svobodný, žil v Kostelcí na Hané. Rodinu měl v Žerůvkách, což je místní část Bystročic. V tamním kostele se s ním také příbuzní a kamarádi uplynulý čtvrtek naposledy rozloučili.

Asi nejbližším člověkem na světě mu byla jeho sestra Tereza. „Mám tě rád,“ napsal ji měsíc před svojí smrtí na její facebookový profil. Sestru zemřelého jsme se pokusili kontaktovat. „Mám na ni telefon, ale nedám vám jej, nechtěla by s vámi mluvit. Ona se s bratrovou smrtí vyrovnává velice těžce. Bolí ji třeba i to, co se píše v diskusích na internetu,“ odmítl zprostředkovat rozhovor jeden z Davidových kamarádů.

Důvody, proč se nešťastný mladík rozhodl ukončit svůj život, jsou pro lidi z jeho okolí záhadou. „Když Antoine de Saint-Exupéry před sedmdesáti lety napsal knihu Malý princ, napsal ji o Davidovi. David, stejně jako Malý princ pečoval o svoji růži, ochočil si lišku i nás všechny, putoval po planetách, aby se nakonec na tu svoji vrátil. Měl jsem ho rád a bude nám chybět,“ vyjádřil se například Radek Dvořák.
Zpráva o další sebevraždě mladého muže se již v průběhu uplynulého týdne šířila po celém Prostějově. „Je to hrozné. Přijde mi jako by si někteří mladí vůbec nevážili života,“ prohlásil v této souvislosti jeden ze seniorů, kterého Večerník zachytil u smutného prohlížení parte zesnulého...

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar