Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 06 logo maresovaRok plný zbytečností! Již vloni na jaře se na prostějovské radnici rozjela žhavá kampaň za vytvoření nového loga města. Když už konečně po všech peripetiích včetně zrušené soutěže bylo vytvořeno profesionální grafičkou z Brna, radní ho neschválili a návrh uložili do šuplíku. Přitom jeho autorce o tom nedali vůbec vědět!

„Rada města Prostějova rozhodla neuzavírat licenční smlouvu s autorkou předloženého návrhu loga a logotypu města Prostějova Věrou Marešovou. Rozhodli jsme tak na základě rozporuplných názorů občanů, a nakonec i ve vedení města na navržené logo a logotyp,“ potvrdila na čtvrteční tiskové konferenci rady města již nějaký ten den šířící se zvěsti Ivana Hemerková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov.

Jak Večerník zjistil, právě Ivana Hemerková, která měla celou agendu s novým logem na starosti, tvrdě narazila právě uvnitř vedení magistrátu. „Je to tak, ani pan primátor nejevil přílišné nadšení z nového loga,“ přiznala sama náměstkyně, která přitom před časem dostala za úkol zrealizovat aplikaci loga na oficiální dokumenty města, reklamní předměty a další věci...

„Existovali jsme před logem, budeme fungovat i bez něho. V externí komunikaci a na propagačních předmětech bude nadále používán znak města. Na materiálech k oslavám výročí bude užíváno logo 100 let radnice,“ prozradil Večerníku prostějovský primátor Miroslav Pišťák.

Ivana Hemerková i přes neschválení nového loga radou města však stále zastává neměnný názor. „Tvrdím, že nové logo potřebujeme a máme ho mít. Věřím, že město se k němu v budoucnu znovu vrátí, a uvede ho v život. Vždyť jsme do jeho vytvoření zapojili širokou veřejnost a věnovali jsme mu roční pozornost i nemalé úsilí,“ pokrčila rameny náměstkyně primátora.

Večerník v sobotu odpoledne zavolal také do Brna Věře Ma-rešové, profesionální grafičce a autorce dnes již zamítnutého pro-stějovského loga. A ta neskrývala obrovské rozčarování! „Nikoliv z toho, že zamítli moje navržené logo, to je život a stává se to, ale hrozně mě mrzí způsob jednání. O neschválení loga jsem se totiž dozvěděla až v pátek od novinářů a nikoliv od zástupců města Prostějova... Ta komunikace, či spíše nekomunikace, mi hodně vadí. Proč mi nikdo aspoň nezavolal? Pořád zastávám názor, že vytvořené logo je pěkné, avšak život jde dál,“ svěřila se v exkluzivním vyjádření Věra Marešová.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments