Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 06 logo maresovaRok plný zbytečností! Již vloni na jaře se na prostějovské radnici rozjela žhavá kampaň za vytvoření nového loga města. Když už konečně po všech peripetiích včetně zrušené soutěže bylo vytvořeno profesionální grafičkou z Brna, radní ho neschválili a návrh uložili do šuplíku. Přitom jeho autorce o tom nedali vůbec vědět!

„Rada města Prostějova rozhodla neuzavírat licenční smlouvu s autorkou předloženého návrhu loga a logotypu města Prostějova Věrou Marešovou. Rozhodli jsme tak na základě rozporuplných názorů občanů, a nakonec i ve vedení města na navržené logo a logotyp,“ potvrdila na čtvrteční tiskové konferenci rady města již nějaký ten den šířící se zvěsti Ivana Hemerková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov.

Jak Večerník zjistil, právě Ivana Hemerková, která měla celou agendu s novým logem na starosti, tvrdě narazila právě uvnitř vedení magistrátu. „Je to tak, ani pan primátor nejevil přílišné nadšení z nového loga,“ přiznala sama náměstkyně, která přitom před časem dostala za úkol zrealizovat aplikaci loga na oficiální dokumenty města, reklamní předměty a další věci...

„Existovali jsme před logem, budeme fungovat i bez něho. V externí komunikaci a na propagačních předmětech bude nadále používán znak města. Na materiálech k oslavám výročí bude užíváno logo 100 let radnice,“ prozradil Večerníku prostějovský primátor Miroslav Pišťák.

Ivana Hemerková i přes neschválení nového loga radou města však stále zastává neměnný názor. „Tvrdím, že nové logo potřebujeme a máme ho mít. Věřím, že město se k němu v budoucnu znovu vrátí, a uvede ho v život. Vždyť jsme do jeho vytvoření zapojili širokou veřejnost a věnovali jsme mu roční pozornost i nemalé úsilí,“ pokrčila rameny náměstkyně primátora.

Večerník v sobotu odpoledne zavolal také do Brna Věře Ma-rešové, profesionální grafičce a autorce dnes již zamítnutého pro-stějovského loga. A ta neskrývala obrovské rozčarování! „Nikoliv z toho, že zamítli moje navržené logo, to je život a stává se to, ale hrozně mě mrzí způsob jednání. O neschválení loga jsem se totiž dozvěděla až v pátek od novinářů a nikoliv od zástupců města Prostějova... Ta komunikace, či spíše nekomunikace, mi hodně vadí. Proč mi nikdo aspoň nezavolal? Pořád zastávám názor, že vytvořené logo je pěkné, avšak život jde dál,“ svěřila se v exkluzivním vyjádření Věra Marešová.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments