Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 03 amoskaProfesorka Gymnázia Jiřího Wolkera Ivanka Hájková prožívá na sklonku své kantorské kariéry doslova zlaté okamžiky! Předminulou středu byla hostem prezidenta České republiky Miloše Zemana, následně se v pátek 28. března stala vítězkou ankety Zlatý Ámos, aby už o den později přijala nabídku ministra školství Chládka, stát se jeho poradkyní! Není to jak ze snu?

A k setkáním s celebritami je nutné ještě zahrnout aktuální přijetí u primátora Statutárního města Prostějov, k němuž došlo uplynulý čtvrtek. „Je toho na mě v posledních týdnech fakt moc,“ usmála se sympatická dáma, která je momentálně v centru pozornosti, Ivanka Hájková. Jak potvrdila, skutečně se stane poradkyní ministra školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Marcela Chládka. „Na Kantorském bále mi před plným sálem Národního domu na Smíchově blahopřál ministr školství Marcel Chládek, načež mi nabídl místo v týmu jeho poradců. Byla jsem tím zaskočena, ale ráda jsem jeho nabídku přijala,“ sdělila Hájková po setkání s Miroslavem Pišťákem a dalšími prostějovskými radními s tím, že půjde o čestnou funkci. „Tady nejde o peníze, ale o prestiž a výraz uznání mé celoživotní práce ve školství,“ domnívá se prostějovská Zlatá Ámoska.

Úvodní část obsáhlého rozhovoru s Ivankou Hájkovou si můžete přečíst v tištěném vydání! Které vychází v pondělí 7. dubna

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar