Příjemnou noc, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 13 potraviny 21Fuj, fuj, fuj. Hned tři nebezpečné potraviny plné plísní objevili při své březnové kontrole inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v Potravinách 21. Jednalo se o anglickou slaninu, uzené žebra uzený sýr Goldi. Uzeniny v krámku na hlavním prostějovském náměstí byly zkažené už při prvotním pohledu. „Na povrchu všech tří výrobků se vyskytovaly kolonie plísní zelené a bílé barvy,“ potvrdil Pavel Kopřiva, tiskový mluvčí SZPI.

Provozovatel Potravin 21 se hájí tím, že krátce před návštěvou kontrolorů SZPI došlo v obchodě k hromadnému úprku prodavaček. „Všechny tři daly ze dne na den výpověď. Odešly, aniž by udělaly inventuru. Nový personál to tedy měl hodně těžké. A do toho přišla kontrola,“ vysvětlil Vít Chytílek ze společnosti Luko Holešov, která obchod s potravinami převzala loni v prosinci. „Nyní se už nové zaměstnankyně zaběhly, vše zkontrolovaly a daly do pořádku,” dodal Chytílek.

Majitelé se s bývalými zaměstnankyněmi nerozešli právě v dobrém. „Problém nebyl pouze v jejich náhlém odchodu či zkažených potravinách. Objevili jsme i nesrovnalosti v účetnictví. V tuto chvíli zvažujeme podání trestního oznámení,“ upřesnil vedoucí. Potraviny 21 nebyly jediným prostějovským obchodem, kde inspektoři našli nebezpečné potraviny. Tím dalším byl obchůdek, který v blízkosti Drozdovického rybníku provozuje vietnamský prodejce Mui Pham Xuan. Na jeho pultě se v březnu objevil zkažený šunkový salám. „Jeho povrch byl lepkavý a zapáchal po kažení,” přiblížil Pavel Kopřiva z inspekce. Více informací k těmto i dalším nejakostním, nebezpečným či falšovaným potravinám najdete na webových stránkách www.potravinynapranyri.cz.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar