Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 vodniPotřetí a konečně úspěšně! Již dvakrát se město snažilo bez kýženého úspěchu prodat nemovitost v dezolátním stavu ve Vodní ulici číslo 11. A dvakrát dopadl záměr prodeje fiaskem. Teprve nyní, při v pořadí třetím pokusu se barabizna na spadnutí s několika bydlícími romskými rodinami dočkala nového majitele! Ten hodlá barák okamžitě zbourat, rodinám nabídnout náhradní bydlení a ve Vodní ulici postavit nový polyfunkční dům. Prodej musí sice ještě schválit zastupitelé, což by ale měla být zřejmě už jen formalita.

Rada města na svém pravidelném zasedání v úterý 1. dubna doporučila zastupitelstvu schválit prodej bytového domu včetně pozemku ve Vodní ulici číslo 11 v Prostějově,
a to za cenu 2 126 000 korun. Připomeňme jen, že dům, který je ve velmi špatném technickém stavu a vyžaduje kompletní rekonstrukci, město nabízelo k prodeji v minulém roce. „Ve vyhlášeném záměru trvajícím od 24. června do 1. října se nepřihlásil žádný zájemce. Cena domu byla stanovena soudním znalcem na 1 748 000 korun. V průběhu října a listopadu loňského roku jsme se pak pokoušeli o druhý pokus, na město se obrátili dva zájemci o koupi domu s nabízenou cenou osm set sedmdesát tisíc, respektive devět set tisíc korun. Vzápětí se přihlásil ještě jeden zájemce s nabízenou cenou přesahující o něco málo milion korun. Vzhledem k tomu, že město neobdrželo od zájemců podklady, jak hodlají dál s domem naložit, vyhlásili jsme nedávno nový záměr s podmínkou předložení studie budoucího využití nemovitosti, včetně závazných termínů provedení stavebních prací. Minimální prodejní cena byla stanovena na osm set osmdesát osm tisíc korun s podmínkou složení kauce ve výši sto dvou tisíc korun,“ zopakoval historii a současné podmínky prodeje domu ve Vodní ulici Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Statutárního města Prostějov.
Do uzávěrky nového záměru 21. března 2014 se přihlásili dva zájemci, kteří složili požadovanou kauci na účet města s tím, že jedni nabídli cenu 1 355 000 korun s pouze slovním popisem budoucího využití objektu. „Druzí zájemci ovšem předložili také grafickou studii nového polyfunkčního domu a nabídli navíc cenu 2 126 000 korun. Tuto nabídku doporučujeme zastupitelstvu ke schválení,“ prozradil Pospíšil.
Vítězní zájemci ve studii budoucího využití nemovitosti navrhují asanaci současného objektu a výstavbu polyfunkčního domu s přízemím určeným pro komerční využití a s dvanácti bytovými jednotkami v dalších podlažích. Výška čtyřpodlažního objektu bude třináct metrů, čímž vyhoví podmínkám připravovaného územního plánu. Architektonické řešení respektuje okolí z hlediska řadové zástavby, měřítka a uspořádání objektu. Stavba řeší dlouhodobě nevyhovující stav současné budovy, generuje nová parkovací stání ve vnitrobloku a přispívá k revitalizaci území ve smyslu oživení a návratu kvalitní rezidenční funkce do centra města.
Na otázku Večerníku, co bude s romskými rodinami, které v současnosti dům ve Vodní ulici číslo 11 obývají, odpověděl primátor Prostějova velmi rychle. „Tyto rodiny mají s městem sepsány nájemní smlouvy na dobu neurčitou, tudíž nový majitel jim podle zákona je povinen nabídnout náhradní bydlení,“ řekl Miroslav Pišťák.
Jak Večerník ovšem zjistil, obyvatelé domu ve Vodní ulici číslo 11 nemají o bourání a o stěhování už vůbec, ani páru! „To je zas nějaká sranda, ne?
A když nám to tady zbourají, kde jako půjdeme bydlet? To nás asi vyhodí na ulici, že...,“ zatvářil se hodně pohoršeně jeden z romských nájemníků a na další dotazy už viditelně odpovídat nechtěl. „Nikam se stěhovat nebudeme,“ dodal ještě muž a zabouchl před námi dveře.
„Je logické, že nájemníci tohoto domu ještě nic nevědí. Bude s nimi jednat až nový majitel poté, co prodej schválí zastupitelstvo,“ zareagoval na dotaz Večerníku první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments