Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 pelechTak tomu se říká luxusní pelech! Večerník objevil pod mostem u výkupny sběrných surovin v Dolní ulici v Prostějově místo, kde si bezdomovci zřídili po svém zařízenou noclehárnu. Podle svědků tu přespávají minimálně hned tři osoby. Přestože už jednou byli odsud městskými strážníky vyhnáni, jako stěhovaví ptáci se záhy vrátili zpět...

„O celé záležitosti náš okrskář ví. Již před měsícem nahlásil věc na odbor správy majetku a komunálních služeb Magistrátu města Prostějova a prostor pod uvedeným mostem v Dolní ulici byl vyklizen. V současné době je bohužel stav stejný či podobný jako předtím. Bezdomovci se na inkriminované místo skutečně zase vrátili,“ pokrčil rameny Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.

Příbytek vytvořený z několika matrací a peřin nevypadá zrovna vábně, podle očitých svědků v něm však tři muži bez trvalého přístřeší přečkávali i zimu. „Oni mají trvalé bydliště tady pod mostem. Jednou v prosinci, když bylo i mínus dvanáct stupňů, zde přespávali. Ráno jsem se na ně byl vždycky dívat, jestli neumrzli. Už jednou je odsud policajti vyhazovali a ty matrace s peřinami odvezli do spalovny. No, a vidíte, teď už tady mají novou postel...,“ usmál se muž, který se nám představil jako Luděk.

15 pelech2„Víme, že v těchto místech přespává bezdomovec, který je okrskáři znám. Vytrvale však odmítá jakoukoliv pomoc včetně ubytování v Azylovém centru na Určické ulici. Věc bude opětovně řešena úklidem a důrazným upozorněním bezdomovce, který tak znečisťuje pozemek města. Určitě se však přesune na jiné místo,“ dodal k situaci šéf prostějovských strážníků Jan Nagy.

Večerník se snažil zkontaktovat i zmíněné muže bez domova se současnou adresou trvalého bydliště „Pod mostem“ v Dolní ulici. Přestože jsme několikrát na ně čekali u jejich výsostného pelechu, bohužel jsme se nedočkali. Tak snad příště...

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments