Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 pelechTak tomu se říká luxusní pelech! Večerník objevil pod mostem u výkupny sběrných surovin v Dolní ulici v Prostějově místo, kde si bezdomovci zřídili po svém zařízenou noclehárnu. Podle svědků tu přespávají minimálně hned tři osoby. Přestože už jednou byli odsud městskými strážníky vyhnáni, jako stěhovaví ptáci se záhy vrátili zpět...

„O celé záležitosti náš okrskář ví. Již před měsícem nahlásil věc na odbor správy majetku a komunálních služeb Magistrátu města Prostějova a prostor pod uvedeným mostem v Dolní ulici byl vyklizen. V současné době je bohužel stav stejný či podobný jako předtím. Bezdomovci se na inkriminované místo skutečně zase vrátili,“ pokrčil rameny Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.

Příbytek vytvořený z několika matrací a peřin nevypadá zrovna vábně, podle očitých svědků v něm však tři muži bez trvalého přístřeší přečkávali i zimu. „Oni mají trvalé bydliště tady pod mostem. Jednou v prosinci, když bylo i mínus dvanáct stupňů, zde přespávali. Ráno jsem se na ně byl vždycky dívat, jestli neumrzli. Už jednou je odsud policajti vyhazovali a ty matrace s peřinami odvezli do spalovny. No, a vidíte, teď už tady mají novou postel...,“ usmál se muž, který se nám představil jako Luděk.

15 pelech2„Víme, že v těchto místech přespává bezdomovec, který je okrskáři znám. Vytrvale však odmítá jakoukoliv pomoc včetně ubytování v Azylovém centru na Určické ulici. Věc bude opětovně řešena úklidem a důrazným upozorněním bezdomovce, který tak znečisťuje pozemek města. Určitě se však přesune na jiné místo,“ dodal k situaci šéf prostějovských strážníků Jan Nagy.

Večerník se snažil zkontaktovat i zmíněné muže bez domova se současnou adresou trvalého bydliště „Pod mostem“ v Dolní ulici. Přestože jsme několikrát na ně čekali u jejich výsostného pelechu, bohužel jsme se nedočkali. Tak snad příště...

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments