Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 03_konec_v_odsV minulém čísle Večerník jako první přinesl zprávu o „útěku“ současných náměstků prostějovského primátora Jiřího Pospíšila a Ivany Hemerkové z řad Občanské demokratické strany.  A jak jsme slíbili, tak jsme v uplynulém týdnu učinili. Oběma komunálním politikům dal Večerník dostatečně velký prostor k vysvětlení svého kroku veřejnosti, ovšem ti toho příliš nevyužili. Omezili se totiž jen na velmi strohá vyjádření.

„Po zralé úvaze jsem se rozhodl ukončit své členství v Občanské demokratické straně, a to k poslednímu březnu tohoto roku,“ potvrdil svůj odchod z bývalé vládní strany Jiří Pospíšil, současný první náměstek primátora Statutárního města Prostějov. Proč tak učinil? „K tomuto rozhodnutí mě vedla přetrvávající situace zejména na místní úrovni strany, kde se s mnohými členy vedení rozcházím v názorech a ve stylu jednání. V žádném případě nechci vyvolávat vášně a eskalovat napětí. Došel jsem do situace, kdy se mi zdá jakákoliv snaha o stranickou práci zcela marná. Své voliče však ubezpečuji, že politické principy a postoje, díky kterým jsem získal jejich podporu, jsem v žádném případě nezměnil a nezměním,“ dodal v tiskovém prohlášení pro všechna média Pospíšil s tím, že své rozhodnutí nemíní více komentovat. Neodpověděl tak ani na šest speciálně položených dotazů Večerníku...

Jedním z nich byla i otázka týkající se někdejšího výroku na adresu Radima Fialy, který opustil řady ODS koncem října roku 2012. Tehdy jeho odchod komentoval Pospíšil jako nezodpovědnost a srabárnu, což dokazuje článek na www.vecernikpv.cz z 6. listopadu 2012. „Neřekl jsem o Radimu Fialovi, že je srab,“ napsal ovšem Večerníku Jiří Pospíšil. „A více to opravdu nebudu komentovat,“ zopakoval současný první náměstek prostějovského primátora.

Jeho dnes již bývalá stranická kolegyně Ivana Hemerková na otázku Večerníku, proč opustila ODS, byla ještě mnohem stručnější. „Prostě se to stává, že názory lidí se rozcházejí a vede to k rozchodu. Je to běžné v životě i v politice. Opravdu se k tomu nechci více vyjadřovat,“ reagovala na dotaz náměstkyně primátora pro školství a kulturu. Škoda, čtenáře a voliče by nepochybně zajímalo, co stálo za přetržením kdysi tak pevné pupeční šňůry mezi touto dvojicí a ODS...

Předseda okresního sdružení ODS Petr Sokol komentoval odchod Pospíšila a Hemerkové i po dalších sedmi dnech v klidu a s nadhledem. „Jsou členové, kteří zůstávají, i když nejste zrovna nahoře, zatímco jiní jdou, když se chvíli nedaří, o dům dál. Tak je to ve všech stranách...,“ zopakoval s tím, že nejvíce na celé události jej snad mrzí právě to lidské hledisko a postoj v nelehké situaci.

Co bude dál? Podle informací Večerníku jak Jiří Pospíšil, tak Ivana Hemerková z politické scény neodchází. Jedna ze spekulací hovoří o tom, že mají spojit své síly a v podzimních komunálních volbách budou kandidovat za nově založenou stranu, další vrabci si po prostějovských střechách špitají něco o přestupu do hnutí ANO 2011... „O své politické či nepolitické budoucnosti se včas vyjádřím,“ odbyl Pospíšil i dotaz na toto téma.

Otázkou také je, co bude s posty, které Pospíšil s Hemerkovou zastávají. Nedá se čekat, že by se sami vzdali pozice zastupitelů či dokonce náměstků, a strana ODS nemá jiné možnosti, jak je z funkcí odvolat. Podle informací Večerníku ale vznikne nový Klub zastupitelů, který budou kromě této dvojice tvořit ještě Zacpal a Müller. V barvách ODS zůstane trio Peichl, Sokolová, Blumenstein. Oba kluby budou volit nové předsedy. Již s předstihem se ale všichni dohodli, že budou do voleb  dodržovat stejný program a koaliční smlouvu s ČSSD.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments