Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 03_konec_v_odsV minulém čísle Večerník jako první přinesl zprávu o „útěku“ současných náměstků prostějovského primátora Jiřího Pospíšila a Ivany Hemerkové z řad Občanské demokratické strany.  A jak jsme slíbili, tak jsme v uplynulém týdnu učinili. Oběma komunálním politikům dal Večerník dostatečně velký prostor k vysvětlení svého kroku veřejnosti, ovšem ti toho příliš nevyužili. Omezili se totiž jen na velmi strohá vyjádření.

„Po zralé úvaze jsem se rozhodl ukončit své členství v Občanské demokratické straně, a to k poslednímu březnu tohoto roku,“ potvrdil svůj odchod z bývalé vládní strany Jiří Pospíšil, současný první náměstek primátora Statutárního města Prostějov. Proč tak učinil? „K tomuto rozhodnutí mě vedla přetrvávající situace zejména na místní úrovni strany, kde se s mnohými členy vedení rozcházím v názorech a ve stylu jednání. V žádném případě nechci vyvolávat vášně a eskalovat napětí. Došel jsem do situace, kdy se mi zdá jakákoliv snaha o stranickou práci zcela marná. Své voliče však ubezpečuji, že politické principy a postoje, díky kterým jsem získal jejich podporu, jsem v žádném případě nezměnil a nezměním,“ dodal v tiskovém prohlášení pro všechna média Pospíšil s tím, že své rozhodnutí nemíní více komentovat. Neodpověděl tak ani na šest speciálně položených dotazů Večerníku...

Jedním z nich byla i otázka týkající se někdejšího výroku na adresu Radima Fialy, který opustil řady ODS koncem října roku 2012. Tehdy jeho odchod komentoval Pospíšil jako nezodpovědnost a srabárnu, což dokazuje článek na www.vecernikpv.cz z 6. listopadu 2012. „Neřekl jsem o Radimu Fialovi, že je srab,“ napsal ovšem Večerníku Jiří Pospíšil. „A více to opravdu nebudu komentovat,“ zopakoval současný první náměstek prostějovského primátora.

Jeho dnes již bývalá stranická kolegyně Ivana Hemerková na otázku Večerníku, proč opustila ODS, byla ještě mnohem stručnější. „Prostě se to stává, že názory lidí se rozcházejí a vede to k rozchodu. Je to běžné v životě i v politice. Opravdu se k tomu nechci více vyjadřovat,“ reagovala na dotaz náměstkyně primátora pro školství a kulturu. Škoda, čtenáře a voliče by nepochybně zajímalo, co stálo za přetržením kdysi tak pevné pupeční šňůry mezi touto dvojicí a ODS...

Předseda okresního sdružení ODS Petr Sokol komentoval odchod Pospíšila a Hemerkové i po dalších sedmi dnech v klidu a s nadhledem. „Jsou členové, kteří zůstávají, i když nejste zrovna nahoře, zatímco jiní jdou, když se chvíli nedaří, o dům dál. Tak je to ve všech stranách...,“ zopakoval s tím, že nejvíce na celé události jej snad mrzí právě to lidské hledisko a postoj v nelehké situaci.

Co bude dál? Podle informací Večerníku jak Jiří Pospíšil, tak Ivana Hemerková z politické scény neodchází. Jedna ze spekulací hovoří o tom, že mají spojit své síly a v podzimních komunálních volbách budou kandidovat za nově založenou stranu, další vrabci si po prostějovských střechách špitají něco o přestupu do hnutí ANO 2011... „O své politické či nepolitické budoucnosti se včas vyjádřím,“ odbyl Pospíšil i dotaz na toto téma.

Otázkou také je, co bude s posty, které Pospíšil s Hemerkovou zastávají. Nedá se čekat, že by se sami vzdali pozice zastupitelů či dokonce náměstků, a strana ODS nemá jiné možnosti, jak je z funkcí odvolat. Podle informací Večerníku ale vznikne nový Klub zastupitelů, který budou kromě této dvojice tvořit ještě Zacpal a Müller. V barvách ODS zůstane trio Peichl, Sokolová, Blumenstein. Oba kluby budou volit nové předsedy. Již s předstihem se ale všichni dohodli, že budou do voleb  dodržovat stejný program a koaliční smlouvu s ČSSD.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments