Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 morava_popelniceKaždý pátek a sobotu by obyvatelé Olomoucké ulice raději spali někde jinde než doma... Během posledního půl roku se v uvedené dny staly noční hodiny v této lokalitě pro mnohé doslova utrpením. Rozkopané popelnice, vyvrácené značky, bouchání na dveře i okna, zvonění na zvonky a v neposlední řadě opilecké rvačky. To je totiž běžný obrázek současných pátečních a sobotních nocí uvedené prostějovské lokality. Obyvatelé tak stále více zahrnují magistrát stížnostmi, přičemž většina lidí toto rušení nočního klidu připisuje na konto nově otevřenému nočnímu diskoklubu nad prodejnou potravin Morava...

Celu kauzu už dokonce nedávno projednávala rada města. „Víme o problému rušení nočního klidu v Olomoucké ulici a vůbec ho nepodceňujeme. Pověřil jsem velitele Městské policie v Prostějově, aby učinil veškerá opatření k zamezení jakýchkoliv výtržností ze strany podnapilých osob, které se s největší pravděpodobností rekrutují z hostů nočního podniku v Moravě,“ řekl Večerníku Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov.
Velitel prostějovských strážníků potvrdil, že v souvislosti s nárůstem stížností na rušení nočního klidu vydal několik opatření. „Pravdou je, že jestliže je v Prostějově výjimečný zájem o nějaký podnik, bar nebo hernu, vždycky lze v souvislosti předpokládat zvýšený pohyb nejenom osob, ale také vozidel. A to se týká bohužel i Olomoucké ulice, kde před několika měsíci začal fungovat noční diskoklub. Už jsme se v této souvislosti snažili projednat několik opatření s jeho ochrankou. Jsem totiž přesvědčen, že pořadatele diskoték by mělo zajímat, jaké jsou důsledky nadměrného nalévání alkoholu hostům, kteří pak po odchodu
z provozovny tropí na ulici výtržnosti,“ uvedl Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.
S tímto názorem ale zásadně nesouhlasí právě provozovatel nočních diskoték v Moravě. „Uvnitř provozovny si zajišťujeme pořádek pomocí bezpečnostní služby, za hluk a výtržnosti venku na ulici ale nemůžeme! To si musí přece ohlídat policie. Dvacet let byla Morava zavřená a lidé si tu zvykli na klid. Noční rozruch ale nevznikl
v Olomoucké ulici kvůli nám, je tady více podniků, ze kterých odcházejí podnapilí lidé,“ brání se zodpovědnosti Josef Dobrovolný, který do horního patra budovy potravin Morava dokázal po dvaceti letech opětovně přitáhnout velké množství návštěvníků nočních diskoték. „Například si lidé stěžují, že noční opilci rozbíjejí na silnici i chodnících skleněné lahve či dokonce sklenice. Jednou, aniž bych musel, jsem střepy sám uklízel a zjistil, že jsou ze sklenic od piva značky Radegast, které u nás vůbec nečepujeme. To se nalévá naproti v Chaloupce. Ale to už lidi nevidí, stejně jako přehlížejí fakt, že nepořádek v ulici dělají i lidé vracející se z koncertů v klubu Apollo. Na pranýři jsme jenom my, připadá mi, že je to ze závisti...,“ rozhohnil se provozní nočního diskoklubu. Ten dále Večerníku prozradil, že na základě požadavků hygieniků udělal ve svém podniku maximum pro to, aby se hluk zevnitř nešířil do venkovních prostor. „Investoval jsem hodně peněz do zvukové izolace, máme ochranku, která dohlíží na bezpečnost všech návštěvníků, nepouštíme dovnitř podnapilé osoby či mladistvé. Víc už pro to udělat nemohu...,“ dodal Josef Dobrovolný.
O pořádek v Olomoucké ulici se tedy budou mnohem více starat strážníci. „V součinnosti s Policií ČR budeme do této lokality během páteční a sobotní noci posílat stálé hlídky, které nedovolí podnapilým osobám rušit noční klid jakýmikoliv výtržnostmi. Zároveň budou v podnicích v Olomoucké ulici, a netvrdím, že to bude pouze v restauraci objektu Morava, podniknuty častější kontroly na úseku podávání alkoholu mladistvým nebo již podnapilým osobám. Podobných opatření pak bude více, ale nerad bych vše deklaroval dopředu,“ vzkazuje první muž Městské policie v Prostějově Jan Nagy.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments