Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 morava_popelniceKaždý pátek a sobotu by obyvatelé Olomoucké ulice raději spali někde jinde než doma... Během posledního půl roku se v uvedené dny staly noční hodiny v této lokalitě pro mnohé doslova utrpením. Rozkopané popelnice, vyvrácené značky, bouchání na dveře i okna, zvonění na zvonky a v neposlední řadě opilecké rvačky. To je totiž běžný obrázek současných pátečních a sobotních nocí uvedené prostějovské lokality. Obyvatelé tak stále více zahrnují magistrát stížnostmi, přičemž většina lidí toto rušení nočního klidu připisuje na konto nově otevřenému nočnímu diskoklubu nad prodejnou potravin Morava...

Celu kauzu už dokonce nedávno projednávala rada města. „Víme o problému rušení nočního klidu v Olomoucké ulici a vůbec ho nepodceňujeme. Pověřil jsem velitele Městské policie v Prostějově, aby učinil veškerá opatření k zamezení jakýchkoliv výtržností ze strany podnapilých osob, které se s největší pravděpodobností rekrutují z hostů nočního podniku v Moravě,“ řekl Večerníku Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov.
Velitel prostějovských strážníků potvrdil, že v souvislosti s nárůstem stížností na rušení nočního klidu vydal několik opatření. „Pravdou je, že jestliže je v Prostějově výjimečný zájem o nějaký podnik, bar nebo hernu, vždycky lze v souvislosti předpokládat zvýšený pohyb nejenom osob, ale také vozidel. A to se týká bohužel i Olomoucké ulice, kde před několika měsíci začal fungovat noční diskoklub. Už jsme se v této souvislosti snažili projednat několik opatření s jeho ochrankou. Jsem totiž přesvědčen, že pořadatele diskoték by mělo zajímat, jaké jsou důsledky nadměrného nalévání alkoholu hostům, kteří pak po odchodu
z provozovny tropí na ulici výtržnosti,“ uvedl Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.
S tímto názorem ale zásadně nesouhlasí právě provozovatel nočních diskoték v Moravě. „Uvnitř provozovny si zajišťujeme pořádek pomocí bezpečnostní služby, za hluk a výtržnosti venku na ulici ale nemůžeme! To si musí přece ohlídat policie. Dvacet let byla Morava zavřená a lidé si tu zvykli na klid. Noční rozruch ale nevznikl
v Olomoucké ulici kvůli nám, je tady více podniků, ze kterých odcházejí podnapilí lidé,“ brání se zodpovědnosti Josef Dobrovolný, který do horního patra budovy potravin Morava dokázal po dvaceti letech opětovně přitáhnout velké množství návštěvníků nočních diskoték. „Například si lidé stěžují, že noční opilci rozbíjejí na silnici i chodnících skleněné lahve či dokonce sklenice. Jednou, aniž bych musel, jsem střepy sám uklízel a zjistil, že jsou ze sklenic od piva značky Radegast, které u nás vůbec nečepujeme. To se nalévá naproti v Chaloupce. Ale to už lidi nevidí, stejně jako přehlížejí fakt, že nepořádek v ulici dělají i lidé vracející se z koncertů v klubu Apollo. Na pranýři jsme jenom my, připadá mi, že je to ze závisti...,“ rozhohnil se provozní nočního diskoklubu. Ten dále Večerníku prozradil, že na základě požadavků hygieniků udělal ve svém podniku maximum pro to, aby se hluk zevnitř nešířil do venkovních prostor. „Investoval jsem hodně peněz do zvukové izolace, máme ochranku, která dohlíží na bezpečnost všech návštěvníků, nepouštíme dovnitř podnapilé osoby či mladistvé. Víc už pro to udělat nemohu...,“ dodal Josef Dobrovolný.
O pořádek v Olomoucké ulici se tedy budou mnohem více starat strážníci. „V součinnosti s Policií ČR budeme do této lokality během páteční a sobotní noci posílat stálé hlídky, které nedovolí podnapilým osobám rušit noční klid jakýmikoliv výtržnostmi. Zároveň budou v podnicích v Olomoucké ulici, a netvrdím, že to bude pouze v restauraci objektu Morava, podniknuty častější kontroly na úseku podávání alkoholu mladistvým nebo již podnapilým osobám. Podobných opatření pak bude více, ale nerad bych vše deklaroval dopředu,“ vzkazuje první muž Městské policie v Prostějově Jan Nagy.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments