Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 amazonieDo srdce Amazonie se s cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou vydaly desítky prostějovských dobrodruhů prostřednictvím jeho středeční přednášky v podkrovním sále Městské knihovny.

Cestovat bez nebezpečí, že po cestě sníte něco jedovatého, nebo že něco jedovatého sní naopak vás, se díky přednášce cestovatele Vojtěcha Alberto Slámy odvážilo několik desítek Prostějovanů, kteří se ve středu v podvečer dostavili do podkrovního sálu zdejší knihovny. Autor několika cestovatelských publikací, který na svých dobrodružných cestách pátrá především po záhadných tvorech, o kterých vypráví domorodé legendy, se přišel se zdejšími dobrodruhy podělit o zážitky z cesty po tajemné Amazonii. „Pokud budete někdy cestovat po Brazílii, nikdy nedávejte domorodcům znamení v podobě amerického ‚ok‘ v podobě kroužku ze dvou prstů. Je to pro ně ta největší urážka,“ upozornil cestovatel. Mimochodem, víte, že v této oblasti je nebezpečnější než útok piraně nebo kuguára drobný hmyz, kterému domorodci říkají ‚holič‘? Vzhledem k tomu, že se v oblasti Amazonie vyskytuje více než dvě stě tisíc různých druhů brouků a rozličného hmyzu, si návštěvu Brazílie účastníci přednášky zřejmě ještě rozmyslí. „Cestování po džungli není nic pro mě, ale ráda si o tom nechám vyprávět,“ směje se paní Vlasta Hanáková. A pokud vás přednáška Vojtěcha Alberto Slámy nadchla nebo byste se o jeho cestovatelských zážitcích rádi dozvěděli víc, knihovna nabízí hned několik publikací vzniklých právě na základě jeho cest, které si můžete zapůjčit a třeba se tak inspirovat k dobrodružné prázdninové cestě.  

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments