Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 amazonieDo srdce Amazonie se s cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou vydaly desítky prostějovských dobrodruhů prostřednictvím jeho středeční přednášky v podkrovním sále Městské knihovny.

Cestovat bez nebezpečí, že po cestě sníte něco jedovatého, nebo že něco jedovatého sní naopak vás, se díky přednášce cestovatele Vojtěcha Alberto Slámy odvážilo několik desítek Prostějovanů, kteří se ve středu v podvečer dostavili do podkrovního sálu zdejší knihovny. Autor několika cestovatelských publikací, který na svých dobrodružných cestách pátrá především po záhadných tvorech, o kterých vypráví domorodé legendy, se přišel se zdejšími dobrodruhy podělit o zážitky z cesty po tajemné Amazonii. „Pokud budete někdy cestovat po Brazílii, nikdy nedávejte domorodcům znamení v podobě amerického ‚ok‘ v podobě kroužku ze dvou prstů. Je to pro ně ta největší urážka,“ upozornil cestovatel. Mimochodem, víte, že v této oblasti je nebezpečnější než útok piraně nebo kuguára drobný hmyz, kterému domorodci říkají ‚holič‘? Vzhledem k tomu, že se v oblasti Amazonie vyskytuje více než dvě stě tisíc různých druhů brouků a rozličného hmyzu, si návštěvu Brazílie účastníci přednášky zřejmě ještě rozmyslí. „Cestování po džungli není nic pro mě, ale ráda si o tom nechám vyprávět,“ směje se paní Vlasta Hanáková. A pokud vás přednáška Vojtěcha Alberto Slámy nadchla nebo byste se o jeho cestovatelských zážitcích rádi dozvěděli víc, knihovna nabízí hned několik publikací vzniklých právě na základě jeho cest, které si můžete zapůjčit a třeba se tak inspirovat k dobrodružné prázdninové cestě.  

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments