Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 opMěstem se v uplynulém týdnu začala šířit horká zpráva jako brambor. Snad každého zajímalo, kdy vyletí pozůstatky areálu Oděvního podniku Prostějov do vzduchu? To ale zatím přes všechny „zaručené“ zprávy stále není jisté! Faktem je, že vedoucí odstřelu ze společnosti Arcelor Mittal spěchá. Podle jeho přání by se vše mělo odehrát už v sobotu 21. června! A to i přesto, že firma na trhací práce stále nezískala potřebná povolení.

Na začátku uplynulého týdne došlo k ústnímu jednání subjektů, kteří mají co do činění s budoucím odstřelem šesti budov v hlavním areálu OP Prostějov. „Technický vedoucí odstřelu při této příležitosti prosazoval termín jednadvacátého června. Nicméně v tuto chvíli nelze toto datum potvrdit. O povolení k odstřelu bude rozhodnuto přibližně v polovině června, teprve pak poběží patnáctidenní lhůta pro možnost odvolání. Odstřel by tak šlo zrealizovat pouze v případě, že by se všechny zúčastněné subjekty hned po rozhodnutí vzdaly práva na odvolání. A to nebývá obvyklé,” vysvětlil Večerníku Bohuslav Machek, tiskový mluvčí Českého báňského úřadu a dodal, že podobně rozsáhlý odstřel v České republice už dlouho nebyl realizován. 

Informace o odstřelu budov v areálu Oděvního podniku vzbudila mezi Prostějovany celou řadu reakcí. „Bylo by spravedlivé, kdyby stejný osud potkal i vily lidí z vedení, kteří podnik s takovou tradicí přivedli k totálnímu krachu! Ostatně by je mohli přimontovat hned vedle toho dynamitu,“ prohlásil například dvaatřicetiletý Martin.

Samotný odstřel si i přes zlobu a naštvanost nechce nechat ujít velké množství lidí z Prostějova. Snad kvůli nostalgickým vzpomínkám... Prostor ve Vrahovicích však bude neprodyšně uzavřený a celou akci budou provázet velké manévry jak hasičů, tak i policistů. 

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments