Dobrý večer, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 opMěstem se v uplynulém týdnu začala šířit horká zpráva jako brambor. Snad každého zajímalo, kdy vyletí pozůstatky areálu Oděvního podniku Prostějov do vzduchu? To ale zatím přes všechny „zaručené“ zprávy stále není jisté! Faktem je, že vedoucí odstřelu ze společnosti Arcelor Mittal spěchá. Podle jeho přání by se vše mělo odehrát už v sobotu 21. června! A to i přesto, že firma na trhací práce stále nezískala potřebná povolení.

Na začátku uplynulého týdne došlo k ústnímu jednání subjektů, kteří mají co do činění s budoucím odstřelem šesti budov v hlavním areálu OP Prostějov. „Technický vedoucí odstřelu při této příležitosti prosazoval termín jednadvacátého června. Nicméně v tuto chvíli nelze toto datum potvrdit. O povolení k odstřelu bude rozhodnuto přibližně v polovině června, teprve pak poběží patnáctidenní lhůta pro možnost odvolání. Odstřel by tak šlo zrealizovat pouze v případě, že by se všechny zúčastněné subjekty hned po rozhodnutí vzdaly práva na odvolání. A to nebývá obvyklé,” vysvětlil Večerníku Bohuslav Machek, tiskový mluvčí Českého báňského úřadu a dodal, že podobně rozsáhlý odstřel v České republice už dlouho nebyl realizován. 

Informace o odstřelu budov v areálu Oděvního podniku vzbudila mezi Prostějovany celou řadu reakcí. „Bylo by spravedlivé, kdyby stejný osud potkal i vily lidí z vedení, kteří podnik s takovou tradicí přivedli k totálnímu krachu! Ostatně by je mohli přimontovat hned vedle toho dynamitu,“ prohlásil například dvaatřicetiletý Martin.

Samotný odstřel si i přes zlobu a naštvanost nechce nechat ujít velké množství lidí z Prostějova. Snad kvůli nostalgickým vzpomínkám... Prostor ve Vrahovicích však bude neprodyšně uzavřený a celou akci budou provázet velké manévry jak hasičů, tak i policistů. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar