Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 opMěstem se v uplynulém týdnu začala šířit horká zpráva jako brambor. Snad každého zajímalo, kdy vyletí pozůstatky areálu Oděvního podniku Prostějov do vzduchu? To ale zatím přes všechny „zaručené“ zprávy stále není jisté! Faktem je, že vedoucí odstřelu ze společnosti Arcelor Mittal spěchá. Podle jeho přání by se vše mělo odehrát už v sobotu 21. června! A to i přesto, že firma na trhací práce stále nezískala potřebná povolení.

Na začátku uplynulého týdne došlo k ústnímu jednání subjektů, kteří mají co do činění s budoucím odstřelem šesti budov v hlavním areálu OP Prostějov. „Technický vedoucí odstřelu při této příležitosti prosazoval termín jednadvacátého června. Nicméně v tuto chvíli nelze toto datum potvrdit. O povolení k odstřelu bude rozhodnuto přibližně v polovině června, teprve pak poběží patnáctidenní lhůta pro možnost odvolání. Odstřel by tak šlo zrealizovat pouze v případě, že by se všechny zúčastněné subjekty hned po rozhodnutí vzdaly práva na odvolání. A to nebývá obvyklé,” vysvětlil Večerníku Bohuslav Machek, tiskový mluvčí Českého báňského úřadu a dodal, že podobně rozsáhlý odstřel v České republice už dlouho nebyl realizován. 

Informace o odstřelu budov v areálu Oděvního podniku vzbudila mezi Prostějovany celou řadu reakcí. „Bylo by spravedlivé, kdyby stejný osud potkal i vily lidí z vedení, kteří podnik s takovou tradicí přivedli k totálnímu krachu! Ostatně by je mohli přimontovat hned vedle toho dynamitu,“ prohlásil například dvaatřicetiletý Martin.

Samotný odstřel si i přes zlobu a naštvanost nechce nechat ujít velké množství lidí z Prostějova. Snad kvůli nostalgickým vzpomínkám... Prostor ve Vrahovicích však bude neprodyšně uzavřený a celou akci budou provázet velké manévry jak hasičů, tak i policistů. 

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments