Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 elektro2Minulý čtvrtek ráno stoupaly emoce ve Svatoplukově ulici až do nebe. Od osmi do deseti hodin dopoledne totiž právě v této lokalitě nešel elektrický proud. Důvod? Majitel rohového domu mezi Svatoplukovou ulicí a Újezdem si totiž na tuto chvíli objednal instalaci nové rozvodné skříně. Společnost E.ON ovšem v dostatečném předstihu o odstávce informovala. Nikdo si ale zřejmě upozornění nevšímal a tak nebyl připraven...

Naštvaní byli především obchodníci, kteří o odpojení přívodu energie podle svých slov neměli ani potuchu. Jejich chyba, E.ON odstávku na celé páteční dopoledne avizoval podle zákona v prostějovských médiích, mezi nimiž pravidelně nechybí Večerník. „Já jsem o tom vůbec nevěděl, jsme teď jakoby úplně odříznuti od světa. Nejhůř jsou na tom tady vedle v Aidě, tu zmrzlinu teď můžou vyhodit,“ lamentoval muž z trafiky na rohu Svatoplukovy ulice a náměstí E. Husserla. „Hrozné, hrozné. Klidně si pak pro tu zmrzlinu přijeďte,“ potvrdil Večerníku svůj zmar chorvatský cukrář.

Obchodníkům nefungovaly pokladny, měli obavy o zboží v chladicích boxech či mrazácích. Problémy nastaly i na dvou křižovatkách v této lokalitě. „Přiznám se, že ani já jsem odpojení elektřiny nějak nezaregistrovala. Ještě před osmou hodinou ráno jsem projížděla po křižovatkách na Újezdě i Olomoucké s Vápenicí. Tvořily se tu fronty aut, řidiči zmatkovali kvůli nefunkčním semaforům. Ihned jsem zavolala veliteli městské policie. Strážníci pak společně s dopravními policisty řídili několik hodin dopravu na křižovatkách ručně,“ svěřila se Večerníku Alena Rašková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov, která je zodpovědná za dopravu.

Dělníkům z elektromontážní firmy se naštěstí podařilo zapojit novou rozvodnou skříň v rekordním čase a tak se zhruba po dvou hodinách vrátil život ve Svatoplukově ulici do starých kolejí. V každém případě je to pro všechny nepozorné občany poučení do budoucna, příště to bude ale chtít více sledovat oznámení E.ONu... 

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments