Dobré ráno, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 elektro2Minulý čtvrtek ráno stoupaly emoce ve Svatoplukově ulici až do nebe. Od osmi do deseti hodin dopoledne totiž právě v této lokalitě nešel elektrický proud. Důvod? Majitel rohového domu mezi Svatoplukovou ulicí a Újezdem si totiž na tuto chvíli objednal instalaci nové rozvodné skříně. Společnost E.ON ovšem v dostatečném předstihu o odstávce informovala. Nikdo si ale zřejmě upozornění nevšímal a tak nebyl připraven...

Naštvaní byli především obchodníci, kteří o odpojení přívodu energie podle svých slov neměli ani potuchu. Jejich chyba, E.ON odstávku na celé páteční dopoledne avizoval podle zákona v prostějovských médiích, mezi nimiž pravidelně nechybí Večerník. „Já jsem o tom vůbec nevěděl, jsme teď jakoby úplně odříznuti od světa. Nejhůř jsou na tom tady vedle v Aidě, tu zmrzlinu teď můžou vyhodit,“ lamentoval muž z trafiky na rohu Svatoplukovy ulice a náměstí E. Husserla. „Hrozné, hrozné. Klidně si pak pro tu zmrzlinu přijeďte,“ potvrdil Večerníku svůj zmar chorvatský cukrář.

Obchodníkům nefungovaly pokladny, měli obavy o zboží v chladicích boxech či mrazácích. Problémy nastaly i na dvou křižovatkách v této lokalitě. „Přiznám se, že ani já jsem odpojení elektřiny nějak nezaregistrovala. Ještě před osmou hodinou ráno jsem projížděla po křižovatkách na Újezdě i Olomoucké s Vápenicí. Tvořily se tu fronty aut, řidiči zmatkovali kvůli nefunkčním semaforům. Ihned jsem zavolala veliteli městské policie. Strážníci pak společně s dopravními policisty řídili několik hodin dopravu na křižovatkách ručně,“ svěřila se Večerníku Alena Rašková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov, která je zodpovědná za dopravu.

Dělníkům z elektromontážní firmy se naštěstí podařilo zapojit novou rozvodnou skříň v rekordním čase a tak se zhruba po dvou hodinách vrátil život ve Svatoplukově ulici do starých kolejí. V každém případě je to pro všechny nepozorné občany poučení do budoucna, příště to bude ale chtít více sledovat oznámení E.ONu... 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-