Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 elektro2Minulý čtvrtek ráno stoupaly emoce ve Svatoplukově ulici až do nebe. Od osmi do deseti hodin dopoledne totiž právě v této lokalitě nešel elektrický proud. Důvod? Majitel rohového domu mezi Svatoplukovou ulicí a Újezdem si totiž na tuto chvíli objednal instalaci nové rozvodné skříně. Společnost E.ON ovšem v dostatečném předstihu o odstávce informovala. Nikdo si ale zřejmě upozornění nevšímal a tak nebyl připraven...

Naštvaní byli především obchodníci, kteří o odpojení přívodu energie podle svých slov neměli ani potuchu. Jejich chyba, E.ON odstávku na celé páteční dopoledne avizoval podle zákona v prostějovských médiích, mezi nimiž pravidelně nechybí Večerník. „Já jsem o tom vůbec nevěděl, jsme teď jakoby úplně odříznuti od světa. Nejhůř jsou na tom tady vedle v Aidě, tu zmrzlinu teď můžou vyhodit,“ lamentoval muž z trafiky na rohu Svatoplukovy ulice a náměstí E. Husserla. „Hrozné, hrozné. Klidně si pak pro tu zmrzlinu přijeďte,“ potvrdil Večerníku svůj zmar chorvatský cukrář.

Obchodníkům nefungovaly pokladny, měli obavy o zboží v chladicích boxech či mrazácích. Problémy nastaly i na dvou křižovatkách v této lokalitě. „Přiznám se, že ani já jsem odpojení elektřiny nějak nezaregistrovala. Ještě před osmou hodinou ráno jsem projížděla po křižovatkách na Újezdě i Olomoucké s Vápenicí. Tvořily se tu fronty aut, řidiči zmatkovali kvůli nefunkčním semaforům. Ihned jsem zavolala veliteli městské policie. Strážníci pak společně s dopravními policisty řídili několik hodin dopravu na křižovatkách ručně,“ svěřila se Večerníku Alena Rašková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov, která je zodpovědná za dopravu.

Dělníkům z elektromontážní firmy se naštěstí podařilo zapojit novou rozvodnou skříň v rekordním čase a tak se zhruba po dvou hodinách vrátil život ve Svatoplukově ulici do starých kolejí. V každém případě je to pro všechny nepozorné občany poučení do budoucna, příště to bude ale chtít více sledovat oznámení E.ONu... 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments