Dobré odpoledne, dnes je pondělí 23.9.2019
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 tabla_final2014A je hotovo! Odměny pro vítěze již třetího ročníku velké soutěže „O nejoriginálnější tablo PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku“ poznaly své nové majitele. Díky dlouhodobé spolupráci s našimi často už tradičními partnery jich bylo i letos požehnaně. Ve středu 4. června si je přímo z redakce odnesli zástupci tří vítězných tříd, jejichž tabla od vás získala největší počet hlasů a katapultovala je tak na pomyslné stupně vítězů. Celkem získalo klání neuvěřitelných PADESÁT TISÍC PŘÍZNIVCŮ, do hlasování se zapojilo na deseti tisícovku čtenářů tištěného vydání Večerníku či internetových stránek www.vecernikpv.cz!

Nejvíce cen získala v letošním ročníku populární soutěže třída oktáva B z Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově za tablo, na němž sami sebe obsadili do hlavní role dobových reklam na Baťu, McDonald´s a dalších firem. O jejich vítězství rozhodl zejména druhý týden hlasování. V konečném součtu se pro pro jejich tablo vyjádřilo 2 708 přívrženců. „Šampaňské i poukazy do Brutusu si rozdělíme. Jelikož řada z nás však má po maturitě sehnanou brigádu, nebo odjíždí do zahraničí, bude pro nás už celkem problém opět se sejít. I proto jsme se rozhodli výlet na hrad věnovat dětem z prostějovského dětského domova,“ prozradila Večerníku Adéla Župková, která si ceny převzala se svým spolužákem Filipem.
Radost z cen měl i druhý pár, který do redakce Večerníku dorazil ze 4.B z Veřejnoprávní školy Trivis. Studenti této třídy jsou na něm zachyceni jako vězni, kteří byli „odsouzeni k maturitě“. Vtipný nápad došel ocenění a Trivis za něj dostal celkem 2 133 hlasů. „Ceny za druhé místo jsou super! Těšíme se na dobrou pizzu i na koncert. Co se týče výběru, bylo to tak půl na půl. Nakonec jsme se rozhodli, že vyrazíme na Michala Davida, ač druhá polovina chtěla spíše na rockovější akci ´Legendy se vrací´. Jenom nás mrzí, že s námi nepůjde naše třídní Karolína Mlčochová, která je nemocná,“ svěřila se nám den před vystoupením legendárního hitmakera Gabriela Řezníčková.
Třetí místo si za tablo z kasina v prostějovském Avionu vysloužila Švehlova střední škola polytechnická Prostějov, která obdržela celkem 1 685 hlasů. „Do kasina nikdo z nás nechodí, ale na bowling rádi vyrazíme,“ prohlásil za celou třídu Filip Kříž, který si rovněž odnesl malé občerstvení pro celou třídu.
Celá redakce PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku přeje všem prostějovským studentům, ať i v životě „po maturitě“ dokáží stále přicházet s dobrými nápady, na které budou moci být sami hrdí!

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám změna strategie prostějovského volejbalového klubui v extralize žen?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Hasiči v novém.

Tak se vrahovičtí dobrovolní hasiči přece jen dočkali! Minulý týden radní slavnostně otevřeli zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici ve Vrahovicích. Stavební investice za více než deset milionů korun trvala osm měsíců. Sám primátor František Jura vyslovil uspokojení nad notně zmodernizovanou zbrojnicí.

Případ „Naiclerová“ odložen.

 Údajný vandal, který prostějovské zastupitelce Haně Naiclerové postříkal 15. března tohoto roku osobní vozidlo barvou, zůstává neznámý. Podle vyjádření policie se vyšetřovatelům nepodařilo pachatele vypátrat a případ tak byl odložen. Sama zastupitelka poslala Večerníku hodně podivné vyjádření...

Total Comments

Osobnost týdne

ŠUMICA
38 sumice
Nedělní odpoledne zpestřila návštěvníkům Smetanových sadů známá cimbálovka. Náladu posluchačů nepokazilo ani trochu chladnější počasí, takže se zpívalo i tančilo.

Total Comments

Číslo týdne

 1 000 000
Rovný milion korun došel na účet prostějovské radnice jako dotace z Olomouckého kraje na obnovu městských památek. Radní tuto sumu rozdělili na doporučení komise šesti subjektům, které se postarají o opravy památkově chráněných objektů. Například sokolovny na Skálově náměstí.urza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„PŮJDU JIM DOMLUVIT, ABY TO NEDĚLALY!“
První náměstek prostěhjovského primátora Jiří Pospíšil takto ironicky reagoval na kritiku opozičníhozastupitele Kapounka, který poukázal na kálení labutí u drozdovického rybníka

Total Comments