Dobré dopoledne, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 tabla_final2014A je hotovo! Odměny pro vítěze již třetího ročníku velké soutěže „O nejoriginálnější tablo PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku“ poznaly své nové majitele. Díky dlouhodobé spolupráci s našimi často už tradičními partnery jich bylo i letos požehnaně. Ve středu 4. června si je přímo z redakce odnesli zástupci tří vítězných tříd, jejichž tabla od vás získala největší počet hlasů a katapultovala je tak na pomyslné stupně vítězů. Celkem získalo klání neuvěřitelných PADESÁT TISÍC PŘÍZNIVCŮ, do hlasování se zapojilo na deseti tisícovku čtenářů tištěného vydání Večerníku či internetových stránek www.vecernikpv.cz!

Nejvíce cen získala v letošním ročníku populární soutěže třída oktáva B z Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově za tablo, na němž sami sebe obsadili do hlavní role dobových reklam na Baťu, McDonald´s a dalších firem. O jejich vítězství rozhodl zejména druhý týden hlasování. V konečném součtu se pro pro jejich tablo vyjádřilo 2 708 přívrženců. „Šampaňské i poukazy do Brutusu si rozdělíme. Jelikož řada z nás však má po maturitě sehnanou brigádu, nebo odjíždí do zahraničí, bude pro nás už celkem problém opět se sejít. I proto jsme se rozhodli výlet na hrad věnovat dětem z prostějovského dětského domova,“ prozradila Večerníku Adéla Župková, která si ceny převzala se svým spolužákem Filipem.
Radost z cen měl i druhý pár, který do redakce Večerníku dorazil ze 4.B z Veřejnoprávní školy Trivis. Studenti této třídy jsou na něm zachyceni jako vězni, kteří byli „odsouzeni k maturitě“. Vtipný nápad došel ocenění a Trivis za něj dostal celkem 2 133 hlasů. „Ceny za druhé místo jsou super! Těšíme se na dobrou pizzu i na koncert. Co se týče výběru, bylo to tak půl na půl. Nakonec jsme se rozhodli, že vyrazíme na Michala Davida, ač druhá polovina chtěla spíše na rockovější akci ´Legendy se vrací´. Jenom nás mrzí, že s námi nepůjde naše třídní Karolína Mlčochová, která je nemocná,“ svěřila se nám den před vystoupením legendárního hitmakera Gabriela Řezníčková.
Třetí místo si za tablo z kasina v prostějovském Avionu vysloužila Švehlova střední škola polytechnická Prostějov, která obdržela celkem 1 685 hlasů. „Do kasina nikdo z nás nechodí, ale na bowling rádi vyrazíme,“ prohlásil za celou třídu Filip Kříž, který si rovněž odnesl malé občerstvení pro celou třídu.
Celá redakce PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku přeje všem prostějovským studentům, ať i v životě „po maturitě“ dokáží stále přicházet s dobrými nápady, na které budou moci být sami hrdí!

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-