Příjemnou noc, dnes je pondělí 10.8.2020
svátek slaví Vavřinec,
zítra Zuzana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 urad_praceV květnu celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji oproti minulému měsíci klesl o 5,5 procenta na 39 131 osob, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o deset procent na 2 293 a podíl nezaměstnaných osob klesl o 0,5 procentního bodu na hodnotu 8,8 procenta.

K 31. květnu 2014 evidoval Úřad práce ČR v Olomouci celkem 39 131 uchazečů o zaměstnání. Podle očekávání došlo k sezónnímu poklesu nezaměstnanosti, ta se meziměsíčně snížila o 2 271 osob. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je nynější počet nezaměstnaných nižší o 134 osob. „To znamená, že poprvé od srpna 2012 jsme v meziročním srovnání zaznamenali pokles nezaměstnanosti,“ pochvaluje si Jaroslav Mikšaník z oddělení analýzy trhu práce krajské pobočky Úřadu práce ČR v Olomouci.
V průběhu května bylo v Olomouckém kraji nově zaevidováno 2 515 uchazečů o zaměstnání, z toho 158 osob, které přišly do evidence ÚP z důvodu ukončení svého samostatného podnikání na živnostenský list. „Počet nově registrovaných je nižší než v předchozím měsíci, a to o 619 osob. V porovnání se stejným obdobím roku 2013 pozorujeme v tomto ohledu také mírný pokles,“ uvedl Jaroslav Mikšaník.
Z evidence „pracáku“ v kraji během května odešlo celkem 4 786 uchazečů. Bylo to o 1 591 osob méně než v předchozím měsíci, ale o 210 lidí více než ve stejném měsíci minulého roku.
Meziměsíční vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých okresech kraje byl podobný – ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. V absolutních číslech počet nezaměstnaných nejvíce poklesl v okrese Olomouc (560 osob), v procentuálním vyjádření se nezaměstnanost nejvíce snížila na Jesenicku (o 10 % - tento pokles byl čtvrtý nejvyšší ze všech okresů v ČR).
Co se týká Prostějova, zdejší Úřad práce evidoval k 31. květnu 2014 celkem 5 657 uchazečů o zaměstnání, což je o 419 osob méně než předchozí měsíc. Volných pracovních míst je v Prostějově nyní hlášeno 472. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-