Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 urad_praceV květnu celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji oproti minulému měsíci klesl o 5,5 procenta na 39 131 osob, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o deset procent na 2 293 a podíl nezaměstnaných osob klesl o 0,5 procentního bodu na hodnotu 8,8 procenta.

K 31. květnu 2014 evidoval Úřad práce ČR v Olomouci celkem 39 131 uchazečů o zaměstnání. Podle očekávání došlo k sezónnímu poklesu nezaměstnanosti, ta se meziměsíčně snížila o 2 271 osob. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je nynější počet nezaměstnaných nižší o 134 osob. „To znamená, že poprvé od srpna 2012 jsme v meziročním srovnání zaznamenali pokles nezaměstnanosti,“ pochvaluje si Jaroslav Mikšaník z oddělení analýzy trhu práce krajské pobočky Úřadu práce ČR v Olomouci.
V průběhu května bylo v Olomouckém kraji nově zaevidováno 2 515 uchazečů o zaměstnání, z toho 158 osob, které přišly do evidence ÚP z důvodu ukončení svého samostatného podnikání na živnostenský list. „Počet nově registrovaných je nižší než v předchozím měsíci, a to o 619 osob. V porovnání se stejným obdobím roku 2013 pozorujeme v tomto ohledu také mírný pokles,“ uvedl Jaroslav Mikšaník.
Z evidence „pracáku“ v kraji během května odešlo celkem 4 786 uchazečů. Bylo to o 1 591 osob méně než v předchozím měsíci, ale o 210 lidí více než ve stejném měsíci minulého roku.
Meziměsíční vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých okresech kraje byl podobný – ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. V absolutních číslech počet nezaměstnaných nejvíce poklesl v okrese Olomouc (560 osob), v procentuálním vyjádření se nezaměstnanost nejvíce snížila na Jesenicku (o 10 % - tento pokles byl čtvrtý nejvyšší ze všech okresů v ČR).
Co se týká Prostějova, zdejší Úřad práce evidoval k 31. květnu 2014 celkem 5 657 uchazečů o zaměstnání, což je o 419 osob méně než předchozí měsíc. Volných pracovních míst je v Prostějově nyní hlášeno 472. 

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments