Dobré odpoledne, dnes je pondělí 23.9.2019
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 urad_praceV květnu celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji oproti minulému měsíci klesl o 5,5 procenta na 39 131 osob, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o deset procent na 2 293 a podíl nezaměstnaných osob klesl o 0,5 procentního bodu na hodnotu 8,8 procenta.

K 31. květnu 2014 evidoval Úřad práce ČR v Olomouci celkem 39 131 uchazečů o zaměstnání. Podle očekávání došlo k sezónnímu poklesu nezaměstnanosti, ta se meziměsíčně snížila o 2 271 osob. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je nynější počet nezaměstnaných nižší o 134 osob. „To znamená, že poprvé od srpna 2012 jsme v meziročním srovnání zaznamenali pokles nezaměstnanosti,“ pochvaluje si Jaroslav Mikšaník z oddělení analýzy trhu práce krajské pobočky Úřadu práce ČR v Olomouci.
V průběhu května bylo v Olomouckém kraji nově zaevidováno 2 515 uchazečů o zaměstnání, z toho 158 osob, které přišly do evidence ÚP z důvodu ukončení svého samostatného podnikání na živnostenský list. „Počet nově registrovaných je nižší než v předchozím měsíci, a to o 619 osob. V porovnání se stejným obdobím roku 2013 pozorujeme v tomto ohledu také mírný pokles,“ uvedl Jaroslav Mikšaník.
Z evidence „pracáku“ v kraji během května odešlo celkem 4 786 uchazečů. Bylo to o 1 591 osob méně než v předchozím měsíci, ale o 210 lidí více než ve stejném měsíci minulého roku.
Meziměsíční vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých okresech kraje byl podobný – ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. V absolutních číslech počet nezaměstnaných nejvíce poklesl v okrese Olomouc (560 osob), v procentuálním vyjádření se nezaměstnanost nejvíce snížila na Jesenicku (o 10 % - tento pokles byl čtvrtý nejvyšší ze všech okresů v ČR).
Co se týká Prostějova, zdejší Úřad práce evidoval k 31. květnu 2014 celkem 5 657 uchazečů o zaměstnání, což je o 419 osob méně než předchozí měsíc. Volných pracovních míst je v Prostějově nyní hlášeno 472. 

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám změna strategie prostějovského volejbalového klubui v extralize žen?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Hasiči v novém.

Tak se vrahovičtí dobrovolní hasiči přece jen dočkali! Minulý týden radní slavnostně otevřeli zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici ve Vrahovicích. Stavební investice za více než deset milionů korun trvala osm měsíců. Sám primátor František Jura vyslovil uspokojení nad notně zmodernizovanou zbrojnicí.

Případ „Naiclerová“ odložen.

 Údajný vandal, který prostějovské zastupitelce Haně Naiclerové postříkal 15. března tohoto roku osobní vozidlo barvou, zůstává neznámý. Podle vyjádření policie se vyšetřovatelům nepodařilo pachatele vypátrat a případ tak byl odložen. Sama zastupitelka poslala Večerníku hodně podivné vyjádření...

Total Comments

Osobnost týdne

ŠUMICA
38 sumice
Nedělní odpoledne zpestřila návštěvníkům Smetanových sadů známá cimbálovka. Náladu posluchačů nepokazilo ani trochu chladnější počasí, takže se zpívalo i tančilo.

Total Comments

Číslo týdne

 1 000 000
Rovný milion korun došel na účet prostějovské radnice jako dotace z Olomouckého kraje na obnovu městských památek. Radní tuto sumu rozdělili na doporučení komise šesti subjektům, které se postarají o opravy památkově chráněných objektů. Například sokolovny na Skálově náměstí.urza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„PŮJDU JIM DOMLUVIT, ABY TO NEDĚLALY!“
První náměstek prostěhjovského primátora Jiří Pospíšil takto ironicky reagoval na kritiku opozičníhozastupitele Kapounka, který poukázal na kálení labutí u drozdovického rybníka

Total Comments