Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

prehrada poslane
Tak to byl fofr! Už druhé měření kvality vody v plumlovské přehradě bohužel odhalilo zvýšené množství sinic a chlorofylu. Kvůli těmto hodnotám krajští hygienici vodu v nádrži klasifikují jako vodu se zhoršenou jakostí.

 

Měření na plumlovské přehradě proběhlo v pondělí 9. června. „Zhoršená jakost vody znamená, že s koupáním je spojena mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Z tohoto důvodu je dobré se po něm osprchovat,” vysvětlil Karel Freudmann z Krajské hygienické stanice v Olomouci. Sinice se tak na přehradě ve zvýšeném počtu objevily velmi brzy po zahájení letní koupací sezóny. Ta je první po dlouhých letech, co byla přehrada vypuštěná. Výskyt jedovatých bakterií zřejmě souvisí i s panujícími vedry. Je ještě šance, že by se kvalita vody v nádrži mohla v průběhu léta zlepšit? „Na tuto otázku si netroufám odpovědět,” vyjádřil se Karel Freudmann. Další měření kvality vody na přehradě by hygienici měli provést už v pondělí 16. června. „Podle původních předpokladů zvyšujeme frekvenci odběrů vzorků, čímž reagujeme na aktuální situaci,” uzavřel Freudmann.

Bagrování dna a oprava hráze plumlovské přehrady přišly na zhruba 270 milionů korun. Nákladná revitalizace měla zamezit právě rozvoji jedovatých sinic. V průběhu revitalizace se objevovaly četné výhrady k jejímu průběhu, navíc se před začátkem bagrování neřešily příčiny přísunu živin pro jedovaté sinice. To, se nepodařilo, ani po téměř pěti letech od zahájení vypouštění přehrady. Jak už jsme vás informovali, voda v ní byla zelená už v závěru uplynulé týdne.

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments