Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 radarProjekt s rozsáhlou sítí stacionárních radarů na měření rychlosti v Prostějově jde s největší pravděpodobností definitivně k šípku! Dvě zrušená výběrová řízení na jejich provozovatele už dávno věštila, že radní zas až tak se znovuobnovením funkčnosti radarů nespěchají. A Večerník nyní zjistil, že s měřením rychlosti vozidel se v našem městě už nepočítá vůbec!

Náměstkyně prostějovského primátora Statutární města Prostějov Alena Rašková otevřeně Večerníku přiznala, že město má ohledně dopravy už jiné priority. „Víceméně jsme opravdu radary lidově řečeno poslali k ledu, přestali jsme tuto záležitost řešit. Není to bez důvodu. Dopravní situace se totiž v Prostějově značně uklidnila a rovněž řidiči jsou mnohem ostražitější a jezdí podle předpisů. V místech, kde ještě před pěti nebo šesti lety byly v hojné míře překračovány rychlostní limity, jsou dnes rondely. A právě tyto nově vybudované okružní křižovatky dopravu hodně zbrzdily, což je samozřejmě dobře. Právě rondely jsou do jisté míry takovou přirozenou náhradou za radary na měření rychlosti,“ zdůvodnila Rašková. Podle ní je dnes síť rondelů v Prostějově natolik hustá, že rovných úseků, na kterých se dá jezdit rychleji, je už minimum. „A to nás ještě čeká v nejbližších letech výstavba kruhových křižovatek na Poděbradově i Jiráskově náměstí a také u kostela Milosrdných bratří,“ dodala náměstkyně primátora pro dopravu. „Jak se zdá, budeme na radě města brzy jednat o tom, že vyzveme společnost Czech radar, aby si z Prostějova odvezla všech jedenáct stacionárních radarů. Zřejmě je už nebudeme potřebovat, měření rychlosti vozidel zvládneme pomocí mobilního radaru městské policie a o ostatní měření se postará Policie ČR,“ uzavřela toto téma primátorova náměstkyně.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments