Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 radarProjekt s rozsáhlou sítí stacionárních radarů na měření rychlosti v Prostějově jde s největší pravděpodobností definitivně k šípku! Dvě zrušená výběrová řízení na jejich provozovatele už dávno věštila, že radní zas až tak se znovuobnovením funkčnosti radarů nespěchají. A Večerník nyní zjistil, že s měřením rychlosti vozidel se v našem městě už nepočítá vůbec!

Náměstkyně prostějovského primátora Statutární města Prostějov Alena Rašková otevřeně Večerníku přiznala, že město má ohledně dopravy už jiné priority. „Víceméně jsme opravdu radary lidově řečeno poslali k ledu, přestali jsme tuto záležitost řešit. Není to bez důvodu. Dopravní situace se totiž v Prostějově značně uklidnila a rovněž řidiči jsou mnohem ostražitější a jezdí podle předpisů. V místech, kde ještě před pěti nebo šesti lety byly v hojné míře překračovány rychlostní limity, jsou dnes rondely. A právě tyto nově vybudované okružní křižovatky dopravu hodně zbrzdily, což je samozřejmě dobře. Právě rondely jsou do jisté míry takovou přirozenou náhradou za radary na měření rychlosti,“ zdůvodnila Rašková. Podle ní je dnes síť rondelů v Prostějově natolik hustá, že rovných úseků, na kterých se dá jezdit rychleji, je už minimum. „A to nás ještě čeká v nejbližších letech výstavba kruhových křižovatek na Poděbradově i Jiráskově náměstí a také u kostela Milosrdných bratří,“ dodala náměstkyně primátora pro dopravu. „Jak se zdá, budeme na radě města brzy jednat o tom, že vyzveme společnost Czech radar, aby si z Prostějova odvezla všech jedenáct stacionárních radarů. Zřejmě je už nebudeme potřebovat, měření rychlosti vozidel zvládneme pomocí mobilního radaru městské policie a o ostatní měření se postará Policie ČR,“ uzavřela toto téma primátorova náměstkyně.

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments