Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 novy_red_pestulkaTo byla rychlost blesku! V minulém čísle Večerník aktuálně informoval o výpovědi, kterou z pozice jednatele Společenského domu v Prostějově podal Roman Vejmola. Tak trochu se ale spekulovalo o tom, že jde čistě o kosmetickou záležitost, neboť právě s tímto mužem se i po nedávné transformaci „kulturáku“ pod Domovní správu Prostějov nadále počítá do jedné z vedoucích funkcí. Všechno je ale jinak. Od úterý 1. července už stojí za kormidlem Společenského domu bývalý prostějovský hokejista Ivo Peštuka!

Vedl obrovský hotel a také šéfoval na zimních stadionech v Havířově či Olomouci.
A teď rovnýma nohama skočil ke kormidlu Společenského domu v Prostějově. Zdá se vám to tak trochu podivné? Může, ale Domovní správa v Prostějově, pod kterou nově Společenský dům patří, Ivo Peštukovi stoprocentně věří a k 1. červenci ho jmenovala do funkce vedoucího Společenského centra. Spekulace se prostějovskými kuloáry nesla již několik dnů...
„Tuto informaci vám mohu potvrdit. Nechci však z celé záležitosti činit žádnou mediální senzaci. Prostě jsme se pro pana Peštuku rozhodli a věříme jeho zkušenostem z vedení podobných zařízení,“ poznamenal exkluzivně Večerníku Vladimír Průša, jednatel Domovní správy v Prostějově.
Ivo Peštuka není jméno neznámé. Dlouhá léta působil v Prostějově, přičemž především sportovní pamětníci ho znají jako řízného obránce hokejového mužstva. Několik roků působil v olomouckém a naposledy havířovském klubu, kde zastával trenérské i funkcionářské posty. „Zatím se rozkoukávám a seznamuji se s lidmi, kteří tady zůstali. A zároveň si dělám inventuru veškerého zařízení Společenského domu,“ přivítal Večerník jako jednu z prvních návštěv novopečený šéf „kulturáku“ Ivo Peštuka. Samozřejmě jsme mu ihned položili otázku, jak se jeho nová funkce snoubí s tím, že dosud se pohyboval výhradně kolem ledního hokeje. „Vím, že se najde spousta lidí, kteří se budou ptát, zda mám na to vést kulturní zařízení. Podívejte se, vedl jsem dva zimní stadiony, takže z technického hlediska a zázemí není takřka žádný rozdíl mezi ´zimákem´ a ´kulturákem´. Stejně tak v otázce pronájmů jednotlivých prostor jiným subjektům. S tímto mám bohaté zkušenosti. A co se týká náplně činnosti Společenského domu, věřím, že společně s kolegy dokážeme veškeré náležitosti zabezpečit kvalitně. Ostatně, na zimním stadionu v Olomouci jsem sám zajišťoval koncerty Deep Purple, Kabátů nebo Elánů. Takže i s tímto odvětvím zkušenosti mám,“ pousmál se Ivo Peštuka.
Podle slov jednatele Domovní správy Prostějov Vladimíra Průši bude hlavním úkolem Ivo Peštuky snížit každoroční ekonomickou ztrátu Společenského domu. „Mým cílem je dosáhnout maximálních úspor, hlavně v otázce energií. A pak samozřejmě zajistit bezpečný chod a jeho maximální naplněnost,“ nastínil ambice nový šéf Společenského domu v Prostějově.
Obsáhlý exkluzivní rozhovor s Ivo Peštukou připravujeme do příštího vydání Večerníku!

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-