Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 prikrylovoNejdříve dva malé rondely na Poděbradově náměstí nebo raději ten velký na náměstí Přikrylově? Tak toto dilema řešili prostějovští radní hodně dlouho. A předminulý týden v úterý se definitivně rozhodli. Jak se Večerník jako první dozvěděl, přednost dostane řešení čím dál tím svízelnější situace v Kostelecké ulici!

Rozhodnutí vedení magistrátu je logickým vyústěním vývoje dopravní situace na vnitřním okruhu města. „Doprava v okolí Poděbradova náměstí se za poslední dva roky výrazně zklidnila, a to hlavně díky jižnímu kvadrantu. I jako obyčejný řidič si všímám, že situace je daleko komplikovanější v Kostelecké ulici, a to hlavně u výjezdu směrem na Přikrylovo náměstí. Proto i já jsem podpořil variantu, že upřednostníme výstavbu rondelu v této lokalitě,“ potvrdil Večerníku Zdeněk Peichl, radní a předseda dopravní komise města. „K tomuto závěru jsme dospěli na základě vyhodnocení konkrétní situace. Křižovatka na Přikrylově náměstí je velmi zatížená, přičemž hlavně Kostelecká ulice trpí velkými kolonami vozidel. Odbor rozvoje a investic dostal od rady města pokyn, aby na ´oprášení´ projektu kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí začal okamžitě a intenzivně pracovat,“ potvrdil nám vzápětí Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov.

Zmiňovaný projekt mají radní v šuplíku už několik let. Rondel na Přikrylově náměstí měl být totiž realizován již v roce 2008, tehdy byli ale proti jak hygienici, tak památkáři. „Dnes už je jiná situace, půjde skutečně jen o to, udělat v projektu pár úprav, na kterých by se shodly všechny zainteresované orgány. Pak bude existovat šance, že krajský úřad začlení výstavbu rondelu na Přikrylově náměstí do rozpočtu už na rok 2015,“ dodal radní Peichl. 

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-