Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 zharTo už bylo na pováženou! V první polovině června došlo v centru Prostějova, hlavně v blízkosti městských lázní, k celé sérii požárů odpadkových košů. A nebylo pochyb, že je někdo zapaluje úmyslně! Případ neuvěřitelného žhářství si vzali za své strážníci Městské policie v Prostějově, načež jejich snaha byla korunována úspěchem. Třicetiletého muže načapali těsně poté, co zapálil další koš, v pořadí již desátý! Vzápětí dopadeného žháře usvědčili státní policisté také ze zapálení tří suchých záchodků Toi Toi ve Školní ulici!

„Situace už byla opravdu vážná. Až do šestnáctého června jsme registrovali deset zapálených odpadkových košů. Bylo podezřelé, že drtivá většina z nich se nacházela v parčíku vedle městských lázní. Zaměřili jsme se na tento případ žhářství a strážníci při pátrání zapojili i velmi dobrou znalost místního prostředí. K případům zapalování odpadkových košů docházelo především v nočních hodinách, ale v různých časech,“ nastínil Večerníku situaci z první poloviny června Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.

Strážníci si postupně tipovali jednotlivé podezřelé a možné pachatele. Žháři se osudným stal právě 16. červen. „Městská policie provedla v daném období několik opatření za účelem zjištění pachatele. Snaha o jeho dopadení byla korunována úspěchem ve chvíli, kdy strážníci zjistili při běžné hlídce zapálený koš v ulici Josefa Lady. Díky tomu, že hořící koš strážníci zpozorovali včas, dali se okamžitě do prohlídky okolí. A pár desítek metrů od požáru se jim podařilo zadržet podezřelou osobu. Následovalo šetření, ohledání místa a předání případu Policii ČR. Ta v dané věci vede trestní řízení. Kolegům ze státní policie se pak třicetiletý muž přiznal nejenom ze zapálení celkem deseti kusů odpadkových košů, ale také ke třem případům podpálení suchých záchodků Toi Toi ve Školní ulici,“ prozradil Večerníku Jan Nagy.

Policie ČR o celém případu vůbec neinformovala a k celé sérii žhářství se jakoby nemá. Večerník se tedy zeptal velitele Městské policie v Prostějově, co zadrženého muže k těmto činům vedlo. „Pokud vím, tak už při zatčení v ulici Josefa Lady se strážníkům doznal ke  všem žhářským činům, kdy jeho přičiněním bylo zničeno deset odpadkových košů v celkové hodnotě patnáct tisíc korun. K tomu ale musíme ještě připočíst další patnáctitisícovou škodu, protože ohněm byly zničeny i ocelové úchyty košů. Muž uvedl, že je naštvaný na celý svět a majetek města ničí ze msty celé společnosti,“ řekl Večerníku Jan Nagy.

Z dalšího úspěchu strážníků má pochopitelně radost také primátor Statutárního města Prostějov. „Přesně takto si představuji nezištnou práci policie. Strážníci jednoznačně prokázali svoje schopnosti a je vidět, že tu nejsou jenom kvůli nasazování ´botiček´, jak si několik lidí v Prostějově myslí,“ prohlásil Miroslav Pišťák.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-