Dobré ráno, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 BarákovaDalší z nákladných dopravních investic byla zahájena. Jak v minulém čísle Večerník avizoval, už v úterý 1. července byla uzavřena část Sladkovského ulice, o den později pak také polovina ulice Barákovy. Křižovatka se železničním přejezdem v Olomoucké ulici zůstává ještě průjezdná, byť s určitým dopravním omezením.

Hlavní tíhu objízdných tras teď nesou obyvatelé Havlíčkovy a Českobratrské ulice. „Nejsme na to zvyklí. Bydlím tady už padesát let, ale v životě touto jinak klidnou ulicí neprojelo tolik kamionů a autobusů. Je to strašné, ale co se dá dělat, ten měsíc a půl to nějak vydržíme,“ postěžovala si Večerníku Jarmila Dvořáková z Havlíčkovy ulice.
Jinak ovšem berou řidiči uzavírky celkem v klidu. „Jsou prázdniny, takže tolik aut nejezdí, nikde se nestojí žádné fronty. Myslím si, že oprava Olomoucké proběhne ve větším klidu než nedávná rekonstrukce Dolní,“ poznamenal jeden z profesionálních řidičů autobusu, kterého Večerník rovněž oslovil.
Je to tak, v Prostějově je v těchto dnech prázdno i na silnicích, proto uzavírka na jinak tolik frekventovaných ulicích příliš nebolí. „Ani já zatím nemám jediný negativní ohlas na průběh rekonstrukce. Uvidíme ale, co budou řidiči říkat, až se zcela uzavře hlavní tah po Olomoucké. Věřím však, že oprava železničního přejezdu a silnice v jeho blízkosti budou trvat skutečně jen pár týdnů, jak bylo deklarováno,“ poznamenala Alena Rašková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov, která je zodpovědná za dopravu v Prostějově.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-