Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

policejni kontrolaV pátek 4. července a v sobotu 5. července se uskutečnila na Prostějovsku celorepubliková dopravně bezpečnostní akce. Více než tři desítky policistů v průběhu obou dnů zkontrolovalo celkem 589 vozidel. Zjistili 97 přestupků, z nichž za 88 uložili blokové pokuty v celkové výši za 37 300 korun.

„Akce byla zaměřena na dodržování rychlostních limitů v obci i mimo obec, způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, kontrolu zákazu požívání alkoholu a jiných návykových látek ze strany řidičů, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, kontrolu předepsaných dokladů pro řízení motorových vozidel a další,” vyjmenovala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková. Policisté zjistili téměř stovku přestupků. „Ve 42 případech se jednalo o porušení rychlostních limitů. Za 38 těchto přestupků byly uloženy blokové pokuty, ve 4 případech bude porušení rychlostních limitů oznámeno příslušnému správnímu orgánu k projednání. V 5 případech bylo zjištěno požití alkoholu ze strany řidičů. Ve 3 případech se jednalo o přestupkové jednání, ve dvou případech o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. V jednom případě řízení vozidla pod vlivem omamných a psychotropních látek. I v tomto případě se jedná o přestupek, který bude po zadokumentování oznámen příslušnému správnímu orgánu k projednání. V 8 případech z celkového počtu přestupků se jednalo o nepoužití bezpečnostních pásů, v 1 případě o přestupek ze strany cyklisty,12 přestupků pak nevyhovujícího technického stavu vozidla, v 7 případech o vozidla bez dálniční známky v místech, kde je její použití vyžadováno a v ostatních případech o jiné porušení povinností, které vyplývají řidičům ze zákona o provozu na pozemních komunikacích,” informovala Irena Urbánková.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-