Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 pitbulterier_utociProcházka se svými čtyřnohými miláčky se dvěma ženám z Prostějova zvrtla v opravdovou noční můru. Mladší z nich venčila poblíž Kauflandu v Okružní ulici pitbulteriéra. Přestože se jedná o bojové psí plemeno, slečna ho neměla na vodítku.

A to bylo zřejmě hlavní příčinou krvavého útoku, který vzápětí skončil smrtí napadeného voříška. Toho zase ve stejné lokalitě venčila naprosto v souladu s předpisy jiná žena...
„V pátek čtvrtého července poblíž nákupního střediska v Okružní ulici venčila dvaadvacetiletá slečna přítelova psa. Jednalo se o pitbulteriéra. Vodítko mu ovšem nenasadila, čímž nejen že porušila vyhlášku města, ale navíc svojí nedbalostí způsobila děsivý zážitek, a to nejen sobě...,“ prozradila Večerníku počátek zvířecí tragické události Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově. To nejhorší přišlo vzápětí. „Pitbulteriér zaútočil na malého psa, kterého měla paní řádně na vodítku. V okamžiku, kdy strážníci přijeli na místo, již spatřili ležícího křížence a nad ním zakrváceného pitbulteriéra. Ten nemínil svou kořist pustit. Manžel ženy se snažil zraněné zvíře dostat z jeho spárů, což se mu ale nepodařilo. Dvaadvacetiletá
slečna seděla opodál, byla zcela otřesená a v šoku,“ popsala okamžiky hrůzy Jana Adámková.
Pořádek nastolili až přivolaní strážníci. Bohužel, pro malého psíka už bylo pozdě! „Hlídka za pomocí odchytové tyče pitbulteriéra odvlekla a zajistila proti jakémukoliv dalšímu pohybu. Jeho majitel si jej následně odvedl domů. Napadený pes, který ještě žil, byl sice převezen k veterináři, ale pro svá zranění musel být utracen,“ potvrdila smutnou zvěst mluvčí městských policistů.
Z tohoto případu je nejvíce patrné, jak nedbalost a shoda okolností může mít fatální následky. Dvaadvacetiletá žena, která psa bojového plemene neměla přivázaného na vodítku, bude nyní čelit následkům. „Dotyčná je podezřelá z přestupku, a to porušením obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů na veřejném prostranství, podle zákona na ochranu zvířat proti týrání. Součástí správního řízení je i úhrada za úkon veterináře. Celá záležitost může mít samozřejmě ještě dohru u občanskoprávního soudu,“ uvedla Jana Adámková.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-