Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 mhd_prostejovV klubu zastupitelů zvolených do Zastupitelstva města Prostějova za ČSSD se již několik měsíců diskutuje o možnosti zavést pro občany městskou hromadnou dopravu zdarma! Stručně řečeno jízdné by hradil magistrát.

„Účelem této myšlenky je především vyvolat diskusi na toto téma. Najdou se argumenty pro i proti. Výhodou je určité odlehčení značné dopravní zátěže, nevýhodou navýšení finančních prostředků z rozpočtu města o zhruba devět milionů korun na úhradu prokazatelné ztráty dopravci. V České republice jsou města, kde se tato praxe osvědčila, jako například Frýdek-Místek. Po zavedení bezplatné MHD zde byl postupně nárůst o padesát procent cestujících. Zřejmě budu obviněn z populismu, ale to jsem už zažil například při řešení ghetta u Svaté Anny. Problematika MHD, která je v Prostějově ekologická a na solidní úrovni, za debatu i polemiku určitě stojí. V případě zájmu rád poskytnu komukoliv doplňující informace,“ napsal do Večerníku Alois Mačák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje a člen Rady města Prostějov.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-