Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 pod_drobnohledemZaměstnanci prostějovské hygieny v uplynulých týdnech vyrazili do prostějovských ulic, aby zkontrolovali prodejny zmrzlin. Co se týká složení těchto oblíbených lahůdek, kontroly žádné pochybení neobjevily. Naopak potíže byly s osobní hygienou prodávajících...

Prostějovští hygienici postupně „prolustrovali“ většinu prodejců v Prostějově i jednoho v Konici. „U již známých výsledků mikrobiologického rozboru kontrolovaných zmrzlin nebyly objeveny nevyhovující nálezy.  To platí také pro oblast použití povolených potravinářských barviv,“ konstatovala pro Večerník Zuzana Bartošová, vedoucí oddělení hygieny a výživy prostějovského pracoviště Krajské hygienické stanice Olomouc.

Ne vše se však obešlo zcela bez problémů. „U začínajících zmrzlinových stánků se mnohdy setkáváme s neznalostí v oblasti osobní a provozní hygieny.  V případě těchto stánků také nejsou dotažená potřebná opatření, která mají za úkol udržet zdravotní nezávadnost potravin,“ upozornila dále Zuzana Bartošová.

Za problémový provoz považují hygienici především cukrárnu AIDA. „Zákazníci nás opakovaně upozorňují na pracovníky této provozovny, kteří při prodeji zmrzliny manipulují s kornouty bez použití podávacích pomůcek,“ prozradila Bartošová. Jak dodala, v tomto případě se nejedná o neznalost hygienických postupů. „Vidí-li prodávající v blízkosti pracovníka hygieny, neprodleně pracovní pomůcky použije,“ doplnila s všeříkajícím úsměvem.

Majitel cukrárny, kterého Večerník v rámci objektivity oslovil, v rozhovoru s námi připustil, že jim hygiena některé věci vytkla. „Vadilo jim, že naši zaměstnanci neprodávají zmrzlinu v rukavicích. Příště si dáme pozor, aby se něco podobného neopakovalo. Na druhou stranu naše zmrzlina při kontrole obstála bez problémů a bylo nám řečeno, že patří k nejlepším v Prostějově,“ reagoval na výtky hygieniků jeden z majitelů AIDY, který si však nepřál zveřejnit své jméno. 

Prostějovská hygienička naopak pochválila provozovny, kde to již na první pohled svítilo čistotou. „Mezi ně patří například cukrárna Florida, prodejna pečiva na Žižkově náměstí, prodejna točené zmrzliny K+K ve Svatoplukově ulici či zmrzlinový stánek u Kauflandu v Okružní ulici,” vyjmenovala vedoucí oddělení hygieny a výživy pracoviště Krajské hygienické stanice Olomouc.

Celkově se dá říct, že po požití dosud zkontrolované zmrzliny by nám žádné nebezpečí hrozit nemělo. Prodejci po celém regionu však budou pod dozorem hygieniků až do konce sezóny. „Nyní se více zaměříme na výrobce a prodejce zmrzliny mimo Prostějov. Ovšem i ti, kteří již kontrolou prošli, by neměli usnout na vavřínech,“ vzkázala závěrem Zuzana Bartošová.

kde všude zatím proběhly kontroly?

Cukrárna AIDA, cukrárna Florida, kavárna Anreto v Uprkově ulici, zmrzlinové stánky před OD Kaufland na Okružní a Konečné ulici, stánek před prodejnou OBI a před OG Arkáda, zmrzlinový stánek na T. G. Masaryka č. 18, prodejna pečiva na Žižkově náměstí, prodejna točené zmrzliny na Svatoplukově ul., prodejna Němčického pečiva na nám. T. G. Masaryka a kavárna „U Veterána“ v Konici.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-