Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 op_pozemekJak informujeme v tištěném vydání, neustále se řeší nedávný odstřel šesti budov. Stejně tak intenzivně probíhají jednání o další budoucnosti prostoru, kam před pár lety mířily davy Prostějovanů.

A vězte, že něco takového bychom zde asi nečekali. Na pozemku u demolovaného OP by v budoucnu měla vyrůst nová hala pro pořádání veletrhů. S tímto nápadem přišli představitelé Astria group, kteří celý areál po zkrachovalé firmě odkoupili.

Zmíněná společnost už na prostějovském stavebním úřadu požádala o vydání územního rozhodnutí. Na pozemku sousedícím s demolovanými budovami Oděvního podniku Prostějov chce postavit nový objekt. „Výstavní hala poslouží k pořádání veletrhů. Jelikož zde bude pouze sezónní provoz, nebude vytápěna,“ píše se v žádosti. Nosnou konstrukci haly by měl tvořit betonový skelet, který opláští panely.

Plánuje se, že hala bude rozdělena na tři prostory. Jaká bude přesně její velikost, však zatím není známo. Už nyní se dá odhadnout, že bude poměrně rozlehlá. Výška stavby by měla přesáhnout osmnáct metrů a z pozemku bude odvezena ornice v objemu cca 9 300m³.

„Mohu potvrdit, že chceme vybudovat výstavní halu. Vše je zatím ve stádiu záměru, kdy se začne stavět, to v tuto chvíli opravdu nevíme,“ vyjádřil se pro Večerník Ondřej Batta, jednatel společnosti Astria group.

O tom, jaké sezónní veletrhy se v hale budou konat, lze pouze spekulovat. „Co se týká dalšího využití výstavní haly, tak v tomto ohledu nebudeme sdělovat další informace,“ sdělil krátce na náš dotaz jednatel Astrie Ondřej Batta, který další záměry společnosti neprozradil.

Již dříve projevil zájem o pozemky po Oděvním podniku prostějovský magistrát. „O záměru společnosti Astria group na výstavbu haly od vás slyším poprvé. Z naší strany doposud probíhala pouze neoficiální jednání, žádná konkrétní nabídka dosud učiněna nebyla,“ vyjádřil se náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. 

V souvislosti s veletrhy se v blízkosti Prostějova mluví nejčastěji o Brně, kde je k tomuto účelu vybudován celý areál výstaviště. Něčemu podobnému zřejmě prostějovská hala nebude schopna konkurovat. Sezónní trhy se pak víc už dvacet let konají na vyškovském letišti. Jejich obliba byla svého času obrovská, v posledních několika letech však počet návštěvníků spíše stagnoval nebo se snižoval.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-