Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 chodnikBěhem uplynulých dvou týdnů byly částečně opraveny asfaltové chodníky v okolí Penny marketu v Plumlovské ulici. Občané jsou ale s kvalitou rekonstrukce krajně nespokojeni. V asfaltu totiž zůstaly pověstné „boule“!


„Bydlím na sídlišti Hloučela. Všichni jsme velice uvítali, že nám tady, aspoň kolem Penny marketu, zalili ty největší díry asfaltem. Opravy skončily během minulého týdne. Něco ale nechápu a nejsem sama. Opravoval se také šikmý chodník od bývalé prodejny hotových jídel kolem dětského hřiště. Na tom chodníku jsou řadu let kopce vybouleného asfaltu. Ty jsou ´úžasné´ hlavně v zimě, když je sníh a náledí. Ale ono stačí, když je tma. Mysleli jsme si, že když už tady dělníci z .A.S.A. Technické služby mají stroje na řezání povrchu a těžký vál, tak je snad proboha napadne ty boule opravit! Nestalo se... A tak se ptám, ten, kdo určoval místa oprav, byl slepý? Nebo je městu jedno, po čem tady lidé musí chodit? Hlavně, že se dělají nové chodníky tam, kde to ještě není až tak potřeba,“ napsala Večerníku v rozhořčeném dopise Květoslava Zápařková z Prostějova s tím, že podobná situace s „boulemi“ je i na chodníku u Melantrichovy školy.
Jaký je tedy pravý stav věcí, se Večerník zeptal člověka nejpovolanějšího. „Odbor správy a údržby majetku města objednal u společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově opravu prasklin v asfaltovém chodníku v Plumlovské ulici před prodejnou Penny. Praskliny byly vyřezány a následně lokálně opraveny asfaltovou směsí. Takzvané „vybouleniny“ v asfaltovém povrchu se opravují jinou technologií a jejich oprava bude následovat. Nerovnosti v povrchu chodníku se nahřívají a následně se vibrační deskou zatlačují zpět. Boule u prodejny Penny a u Základní školy Melantrichova budou opraveny do konce července 2014,“ podal Večerníku vyčerpávající informace Jaroslav Chromek, vedoucí oddělení údržby majetku města Magistrátu města Prostějova.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-