Dobrý večer, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 skandalAKTUALIZACE: Toto snad při současné medicínské technice a vyspělosti lékařů není ani možné! Po dopravní nehodě, o které Večerník informoval již v pondělí 23. června, byla sedmašedesátiletá Anna Večeřová z Držovic převezena se zraněními do prostějovské nemocnice. Řidič BMW ji srazil ve chvíli, kdy na jízdním kole míjela po cyklistické stezce autobazar v Olomoucké ulici. Následně ji vyšetřovali lékaři na urgentním příjmu a zhruba po hodině si vyslechla verdikt: nic vám není, běžte domů! Jenomže o půlnoci téhož dne přišly obrovské komplikace!

A nebýt členů rodiny, zřejmě by už nebyla mezi živými...

K politováníhodné události došlo v pátek 20. června odpoledne, kdy se v Prostějově stala dopravní nehoda, jejíž následky budou ještě nějakou dobu pořádně doznívat. Večerníku se ozvala žena, která bez nadsázky přežila svoji smrt...
„Manželku srazil řidič svým autem v Olomoucké ulici těsně po šestnácté hodině a před půl pátou ji už sanitka přivezla do nemocnice. Stěžovala si na bolesti na prsou a velmi těžce se jí dýchalo. Lékař provedl základní vyšetření a poslal ji na rentgen. Asi po hodině doktor řekl, že rentgenové vyšetření neprokázalo žádné závažné zranění a že si ji můžeme odvézt domů. Přestože moje žena neustále při dýchání chrčela a na pravé horní části těla se jí začal tvořit obrovský hematom, lékaře jsme poslechli a jeli,“ popsal exkluzivně pro Večerník okamžiky těsně po nehodě manžel zraněné ženy Tomáš Večeřa. Jak dodal, v tu chvíli neměli důvod nedůvěřovat verdiktu lékaře. O to více se jim za pár hodin víra v medicínu mohla vymstít. „Žena nemohla ten večer vůbec usnout a kolem půlnoci ji postihl záchvat. Dusila se, vykašlávala krev a navíc křičela bolestí. Ještě že byli doma i syn Tomáš. Naložili jsme ji a uháněli zpátky do nemocnice. Byl tam už jiný lékař, který se naprosto zhrozil jejího stavu. Okamžitě nařídil podrobnější rentgenové vyšetření, ale také CT vyšetření,“ svěřil se dále Tomáš Večeřa starší.
Za další hodinu nemohli členové rodiny ani věřit tomu, co jim přítomný lékař sdělil. „Jeho diagnóza nás úplně šokovala. Bylo nám řečeno, že Anna má tři zlomená žebra a částečně propíchnutou pravou plíci od řídítek kola, jak ji zmiňovaný řidič srazil! A najednou ti doktoři začali létat úplně jinak. Manželku hospitalizovali s tím, že musí okamžitě na operaci. Prý jde o vteřiny, kvůli hrozbě embolie. Nedokážu popsat pocity, které nás v tu chvíli postihly. Okamžitě jsme si ale řekli, že tak nebetyčné šlendriánství prostějovských lékařů nenecháme jenom tak. Vždyť kvůli nim mohla má žena přijít o život! Jak je vůbec proboha možné, že doktor prostějovské nemocnice nedokáže ani pod rentgenem rozeznat propíchnutou plíci a zlomená žebra? Rozhodně celou záležitost předáme právníkům,“ podotkl pochopitelně rozhořčený Tomáš Večeřa.
Na celou situaci se Večerník dotázal i tiskové mluvčí společnosti Agel, která provozuje prostějovskou nemocnici.
„V současné chvíli nemáme právo veřejně komentovat zdravotní stav pacientky, proto nám to v tomto případě, kdy je popisován diagnostický postup v negativních souvislostech, znemožňuje celou věc blíže vysvětlit a obhájit. Přestože to zajisté poškodí jméno nemocnice, která v tomto případě nikterak nepochybila, budeme ctít ochranu osobních údajů pacientky a nebudeme proto okolnosti případu jakkoliv podrobněji popisovat,“ odpověděla do redakce Hana Szotkowská, tisková mluvčí společnosti Agel.
Dnes je už naštěstí Anna Večeřová z Držovic na tom zdravotně mnohem lépe a po dvou náročných operacích je propuštěna do domácího léčení. „Nebýt ale manžela a mých synů, už bych na tomto světě nebyla. Udusila bych se,“ oddechla si.


 

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments