Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 vecerkovaUprostřed uplynulého týdne ve svých třiadevadesáti letech odešla živoucí kronika Hloučele. Marie Večerková se narodila ve Výšovicích, v roce 1935 se přestěhovala do rodinného domu stojícího u Hloučely nedaleko občerstvení u Abrahámka. Zde strávila celý svůj život a zdejší prostředí znala jako nikdo jiný.

Marie Večerková se svým manželem Jaroslavem vychovala čtyři děti, většinu života pracovala v Agrostroji a celý život byla vášnivou sokolkou. Po odchodu do důchodu se dlouhé roky starala o rodinný dům a malé hospodářství. Ještě v devadesáti letech chovala kozu i s kůzlaty, slepice, králíky, kočku a psa. „Do domova důchodců jít nemůžu, zahrádka potřebuje porýt, dobytek je potřeba nakrmit
a kdo jiný by to udělal, než já,“ tvrdila Večerníku před třemi lety s úsměvem čerstvě devadesátiletá mladice, která ke kulatým narozeninám od sokolů dostala zbrusu nové hrábě a rýč.
Navzdory svému neutuchajícímu elánu ani ona však nemohla čas zastavit. Příznaky pokročilého věku o sobě dávaly vědět čím dál citelněji. Marie Večerková zemřela ve středu 16. července, pohřeb bude mít v pondělí 21. července ve 14.00 hodin ve smuteční síni na městském hřbitově v Prostějově. „Myslím, že každý, kdo ji znal, ji měl rád. Byla to prostě naše velká babička,” vyjádřil se její vnuk Jaroslav Brablec.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments