Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 pesTo je ale turista! Plné dva týdny hledala rodina Rajtrova z Prostějova svého čtyřnohého miláčka, křížence německého ovčáka s málo slýchaným jménem Blíša. Ten jim 18. července utekl z chaty na Plumlovské přehradě. Po čtrnáctidenním pátrání, k němuž vyšla výzva i na stránkách Večerníku, ho jeho panička Soňa Rajtrová konečně našla. A podržte se, až u Svitav!

 

Půldruhého roku starý chlupáč byl miláčkem celé rodiny. „Z jeho útěku jsme byli hodně smutní. Dala jsem se okamžitě do pátrání, objela jsem celé okolí přehrady, pak i sousední vesnice. Pak mě napadlo obvolat všechny regionální psí útulky, nikde našeho Blíšu ale neměli. Už jsem se pomalu začala vzdávat naděje,“ prozradila Večerníku své peripetie Soňa Rajtrová. „Už jenom z čirého zoufalství jsem začala obvolávat i vzdálenější útulky a konečně jsem se dočkala! Nemohla jsem uvěřit svým uším, když mi ve středu sdělili, že Blíša je umístěn v psím útulku ve Svitavách. Okamžitě jsme sedli do auta a jeli pro něho,“ popsala nám další podrobnosti panička roztomilého křížence vlčáka.

Ona sama si nedokáže vysvětlit, jak se Blíša až tak daleko dostal. „Nevím, jestli během těch čtrnácti dní dokázal překonat sám takovou dálku. Spíše si myslím, že ho někdo vzal do auta a odvezl. A pak se ho zbavil někde u Svitav. Víte, on je Blíša hroznej mazel, ke každému se hned má,“ vysvětlila možné okolnosti útěku chlupáče Soňa Rajtrová.

Ať tak či tak, o oslavách jeho nalezení se snad není ani třeba rozepisovat…

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-